Bakan Koca paylaştı! İsrafa izin vermeyen doktor, yoldan geçen genci aşı olmaya ikna etti-haberi

Salgınla mücadelede aşılama uygulaması vatan genelinde sürüyor. Her vakit aşılamada tertemiz rekor kırılırken bu süreçte sağlık çalışanlarının aşılama çabası da enteresan tesadüflerin yaşanmasına neden oluyor. Bu tesadüflerden tek tanesini de üniversite öğrencisi 27 yaşında olan Egemen Kurtoğlu yaşadı.

Bornova’da tek sağlık ocağında Dr. Lütfiye Şahin, korona aşısı amaciyla Yalnızca 5 kişinin gelmesi sonrasında kapıya çıkarak 6. tek kişi arayışına girdi. BioNTech koronavirüs aşılarında hususi gizleme koşulları hasebiyle 6 kişi sırada olmadan aşı yapılmıyor. eğer 6 kişilik grup tamamlanmazsa aşı israfı yaşanabilir. bu yüzden Dr. Şahin, sokaktan geçen Egemen Kurtoğlu’nu çağırarak hemide gencin aşısını yapmış oldu ayni vakitte da aşının israfını önlemiş oldu.

“BU civarindan BASİT OLUYOR MUYDU’ DEDİM”

Sağlık Ocağı’nın önünden geçerken hekimin kendisini çağrı ettiğini söyleyen Kurtoğlu, “Benim hakkım gelmişti ama geciktirmiştim aslında üşendiğim amaciyla gitmemiştim. doktor hanım öyle söyleyince olmadım dedim, o da gel derhal yapalım dedi. bendeniz de ‘bu civarindan sade oluyor mu?’ dedim hatta, ‘evet bu civarindan basit’ dedi.” diye konuştu.

“YOLDAN GEÇENLERİ çağrı EDİYORUZ”

Doktor Lütfiye Şahin de yaptığı izahta şunları söyledi: “Geçen hafta aşı istasyonu oldu bizim kuruluş aşılamaya başladık. doğal aşılar altışarlı şekilde hazırlanmış onu açmak amaciyla 6 kişinin tek arada olması gerekiyor. 6’yı bitirmek amaciyla yoldan geçen vatandaşlara gençleri aşıya çağrı ettiğimiz de oldu, Egemen de bunlardan biriydi. 6 kişiyi arıyorduk, kendisine öneri ettik o da onay etti, çok iyi etti.”

Bakan Koca, bu iyi olayı “Gün istikbal her biri aşı olduğu bugünü unutur. Ama Bir takım aşı hikâyeleri unutulmaz. İşte Egemen’in hikâyesi” diyerek paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir