Bakan Kasapoğlu, Anıtkabir’i ziyaret etti-haberi

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu öncülüğündeki heyet, Aslanlı Yol’dan yürüyerek, ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesinin önüne geldi. bakanimiz Kasapoğlu’nun mozoleye çelenk bırakmasının derhal peşinden saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Buradaki merasimin derhal peşinden bakanimiz Kasapoğlu, Misak-ı ulusal Kulesi’ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Bakan Kasapoğlu Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Aziz Atatürk;

Millî ugras destanının evvel sayfasını yazdığınız günün yıldönümünde ülkemiz Cumhuriyetinin bekasını temsil eden kıymetli gençlerimizle birlikte huzurunuzdayız.

102 sene evvel Cumhuriyetimizin kuruluşuna kapı açan istiklâl ruhunu onurla taşıyoruz. Bu ruh, Türkiye’nin insanlığa kattığı ve katacağı global değerlerde bize yollar gösteriyor. Cumhuriyetimizi demokrasi ve haklar düzeniyle savunma idealimizi sonuna civarindan sürdürmekte kararlıyız.

Cumhuriyeti emanet ettiğiniz gençlerimiz, bu sorumluluğun farkında ve ülkemizi spor, bilim ve zanaat alanlarında yükseltmek çabasıyla ter dökmektedir.

Sevinçle dile getirmek isterim ki; toy sporcularımız, her vakit yükselen muvaffakiyet ve rekorlarla al bayrağımızı dünyanın dört tek yanında gururla dalgalandırmaktadır.

Milli ve içsel değerlerine sımsıkı sarılmış gençlerimizle birlikte, vatanımızın ve aziz milletimizin hukukuna nihayet nefesimize civarindan sahip çıkacağız.

Geçmişten aldığımız varlıklı insanlık mirasını geleceğe taşırken gençlerle omuz omuza olacak ve temiz mazimizden aldığımız güçle ülkemizi istikbale saglam tek biçimde taşıyacağız.

Gençlerimize armağanınız var olan bu hususi vakit amaciyla size minnettarız.

Bu duygularla bütün milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor; zatıâlinizi ve millî mücadelenin bütün kahramanlarını rahmet ve hürmetle yâd ediyorum.

Ruhunuz şad olsun.” 

Tören sonrası bakanimiz Kasapoğlu, endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katıldığı DIGIAGE Oyun Senaryonu Geliştirme Kampı’na online olarak bağlanarak, gençlerle buluştu.

Nesrin AYDIN YALDIZ-Muhammet BAYRAM-Onur Can KANKAL-Harun ÖZALP/ANKARA,(DHA) 

  • 19 Mayıs Atatürk'ü yâd Gençlik ve Spor Bayramı

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir