Bakan Çavuşoğlu, tepki çeken “Turistin göreceği herkesi aşılarız” sözlerine açıklık getirdi-haberi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yasamsal medyada gündem var olan “Turistin görebileceği herkesi Mayıs sonuna civarindan aşılayacağız” sözleriyle alakalı İzah yaptı.

“BUNU BAŞKA YERLERE ÇEKMENİN ANLAMI YOK”

Bugün Türkiye’nin salgın döneminde turizm alanında aldığı tedbirlere ait açıklamasının yanlış yorumlandığını söyleyen Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

“Kastımız gayet açık, net. Sektörel bazda aşılamalarımız var. Turizm sektöründe çalışan bütün vatandaşlarımızı da aşılıyoruz. Yalnızca turisti savunmak amaciyla değil, kendisinin vatandaşımızı da aynı şekilde savunmak amaciyla bu aşıyı yapmamız lazım. başka istikametten ‘turistin gördüğü’ derken, uzaktan gördüğü değil, turistin geldiği otellerde ve turistik tesislerde çalışan vatandaşlarımızı kastettiğimiz gayet açık ve net. Ayrıca, ‘sadece turisti savunmak amaciyla bu aşılama yapılıyor’ demek yanlış.

“TURİST İÇİN VATANDAŞIMIZI HEBA ETME GİBİ BİR ŞEY YOK”

Bugün Türkiye’de (aşılamada) yüzde 26’ya ulaştık hemide çift doz hemide tek doz ikisi beraber. Vatandaşımızı savunmak amaciyla yapıyoruz. Çalışanlarımızı da savunmamız lazım. tek de, türk mali ecnebi gezgin dediğimiz kendisinin vatandaşlarımız da havalar ısındıkça tatile çıkacak. kendisinin vatandaşlarımızın da aynı şekilde güvenli, sıhhatli tek ortamda tatillerini geçirmek amaciyla bu tedbirleri alıyoruz. Bunu alıp da aşılamayı başka tek yere çekmenin hiç tek manası yok. Bunu yapanlar ama perişan niyetli olanlardır. Bunu buradan açıkça dile getirmek isterim. Bizim söylediklerimiz, bütün cümle okunduğu vakit gayet sarih, net ve emniyetli turizm amaciyla söylediklerimiz. Yoksa ecnebi gezgin amaciyla vatandaşımızı heba etme veyahut feda etme benzeri tek şey yok. Aşının da yanlış tek şeyi yok, aşı vatandaşlarımızı Kovid-19’dan savunmak amaciyla yapılmaktadır.”

Bakan Çavuşoğlu'nun 'Turistin görebileceği herkesi aşılayacağız' izahı yasamsal medyada gündem yarattı

Bakan Çavuşoğlu’nun “Turistin görebileceği herkesi aşılayacağız” izahı yasamsal medyada gündem yarattı

Kaynak: Anadolu Ajansı

Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir