Bahçeli’den “Cumhur İttifakı ne zamana kadar devam edecek?” sorusuna yanıt-haberi

Partisinin yayın organı Türkgün gazetesine değerlendirmelerde bulunan ulusalci devinim partisi genel Başkanı Devlet Bahçeli, dikkat çeken tek çıkışa imzasini attı.

CUMHUR İTTİFAKI NE vakte civarindan ayni ritimde devam EDECEK?

Bahçeli, röportajı yapan muhabirin “Cumhur İttifakı ne vakte civarindan ayni ritimde devam edecek?” sualine “Millet nereye ve ne vakte civarindan ayni ritimde devam etmesini istiyorsa o vakte kadar. tek vade biçmek doğru değil. Biz millet ne diyor ona bakarız. Türkiye’nin şartları, ulusal güvenliği, ulusal bekası, istikrarı e demokratik normalleşmesi neyi gerektiriyorsa onu yaparız. Cumhur İttifakı tarihin doğru yerinde, doğru şekilde, doğru zamanlamayla durmaktır. Bu duruş geleceği bayındır ve ihya edecektir. Bundan en minik kuşkum yoktur” Cevabını verdi.

“AYNI DÜŞÜNCE VE KARARLILIKTAYIZ”

Açıklamasının devamında 2023 hedeflerine de vurgu yapan Bahçeli, şöyle ayni ritimde devam etti: “İttifakımız Türkiye’yi bölgesel güç ve lider memleket yapacak 2023 hedeflerini gerçekleştirmenin yanı sıra İ’la-yı Kelimetullah uğruna asırlarca hayat barışının ve adaletinin teminatı, Türk-İslam aleminin ve bütün mazlum milletlerin yegane ümidi var olan Türk milletini küresel tek güç haline getirecek, 2053 ve 2071 vizyonun asagi yapısını adım adım kuracaktır. Böylesi tek vizyonun tarafları hergün siyasi çekilmelerle çok hedeflerini heba etmez, etmemelidir. Yola çıkarken ne dedik, ‘gayret bizden, tevfik Allah’tandır.’ Aynı düşünce ve kararlılıktayız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir