Bahçeli’den Altındağ’daki olaylarla ilgili dikkat çeken çıkış: Ülkemiz ciddi risk altında-haberi

MHP genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından gündemdeki konulara ait değerlendirmelerde bulundu. Açıklamasında ülkemizin alışılmış olan dışı tek tablo ile karşı karşıya olunduğunu belirten Bahçeli, Ankara Altındağ’da yaşanan gerginlikle alakalı de dikkat çeken tek çıkışa imzasini attı.

“OLAĞAN DIŞI BİR TABLOYLA KARŞI KARŞIYAYIZ”

Yaptığı paylaşımlarda “Ülkemiz, doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine civarindan yaygın ve yoğun şekilde alana gelen zincirleme felaketlerle uğraşmaktadır” ifadelerine yer veren Bahçeli, “Bir tarafımız yanarken başka tarafımız su baskın ve heyelanlarla yıkılmaktadır. alışılmış olan dışı tek tabloyla karşı karşıya olduğumuz ortadadır. Orman yangınlarıyla kavrulan milli yürekler, bu sefer de Batı Karadeniz‘deki afetlerle sarsılmış, hüzünle sarılmıştır. Bartın, Sinop, Kastamonu ve Samsun’da alana çıkan taşkın ve su baskınlar oluşan heyelanlarla birlikte önüne ne geldiyse yutmuş, ortalığı harp alanına çevirmiştir. doğu Karadeniz’den ardindan batı Karadeniz’in de su baskın altında kalması, dahada vahimi Kastamonu’da 29 vatandaşımızın, Sinop’ta iki vatandaşımızın hayatını kaybetmesi, Bartın’da ise tek vatandaşımızın kaybolması bizleri ve aziz milletimizi derinden yaralamıştır. Üzüntümüz büyüktür” dedi.

“AFET BÖLGESİNE HEYET GÖNDERİLDİ”

Bahçeli, dere yataklarına inşa edilen binaların Bir takım yerlerde dört metre yüksekliğe ulaşan su baskın karşısında ayakta kalamadığını belirterek, “Milliyetçi devinim Partisi, yöre insanımıza destek sağlamak, İhtiyaç duyulan incelemeleri uygulamak maksadıyla afet bölgesine tek heyet göndermiştir. neden orman yangınlarında, gerekse de su baskın ve heyelanlar neticeninde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, rehabilitasyon gören vatandaşlarımıza da aciliyetli şifalar diliyorum. İnanıyorum ki, felaketlerin yaraları el birliğiyle sarılacaktır. Devletimiz meselelere hakimdir ve muktedirdir. Milletimiz sağduyulu ve soğukkanlıdır. Telaşa ve tedirginliğe gerek yoktur. Allah’ın izniyle bugünler geçecektir. Felaketlerin hasarı, faziletle, ferasetle, fedakarlıkla, fevkalade tek dayanışma ruhuyla ortadan kaldırılacaktır” ifadelerine yer verdi.

“ÜLKEMİZ ÇOK CİDDİ RİSK ALTINDA”

Bahçeli, Altındağ’da yaşanan olaya ilişkin, “Türkiye’miz doğal afetlerin kapı araladığı tahribatları onarmak, kaldı ki yangınla, salgınla, sellerle ugras etmek amaciyla bütün imkanlarıyla seferber olmuşken, evvel Konya Meram’da, derhal peşinden Ankara Altındağ’da yaşanan elim olaylar haklı olarak kaygı ve kuşku yaratmıştır. Provokasyona uygun iklimi lehlerine çevirmek, bu suretle fitne ateşini körüklemek amaciyla harekete geçen karanlık mihraklar tek taraftan Türk- Kürt ihtilafını kaşımanın, başka yanda da yerli- sığınmacı gerilimini şiddet alanına taşımanın hevesine kapılmışlardır. Ülkemiz çok ağırbaşlı riziko altındadır. İstismar ve hainlik kol koladır. Bunlar oluyorken, İP Başkanı’nın ziyaret ettiği yerlerde, tıpkı tek tiyatro sahnesini andıran danışıklı dövüş et tartışmaları ve karşılıklı laf düelloları da başka tek damardan Türkiye’ye heyetmiş tuzaktır. Senaryosunu ülkemiz karşıtlarının yazdığı, yönetmenliğini CHP’nin yaptığı, figüranların da İP ve CHP’den seçildiği bu melanet oyunun değişik kent ve ilçelerimizde sistematik olarak sahnelenmesi gözümüzden kaçmamıştır. Proje partileri zalimlerin maşası haline gelmişlerdir. Ülkemizi kuşatan husumet ve huzursuzluk sarmalına katkı veren, ön açan, lider var olan siyasi partiler, sözde sanatçılar, buçuk aydınlar ziyandadır, zillettedir. Yalan, riya, iftira, inkar ve Hem de hainlik bunların meziyeti, meskeni, beslendikleri zehirli membadır. Gerçekleri alenen çarpıtanlar, milletimizin gözünün dahil kismina baka baka yalan söyleyenler günahkar olmakla birlikte planlı tek politika propagandasının da ara ve bağımlı aktörleridir” ifadelerini kullandı.

“YALANA TAHAMMÜL İMKANSIZDIR”

Bahçeli, Türk milletinin yalan haberlerden bıktığına dikkat çekerek, “CHP idaresi yalancıdır, İP idaresi yalancıdır, diğerleri Tekzip et yoldaştır. Türk milleti, yalan haberlerden, yalan siyasetten, yalan beyanatlardan, aklıyla alay eden sefil zihniyetlerden bıkmış usanmıştır. Yalancılar korosu artık ulusal güvenlik tehdidi, ulusal huzur bozguncusu düzeyindedir. bunun benzeri gelse de bunun benzeri gitmemelidir, gitmeyecektir. yalan ve iftirayla mücadele, yalancılarla ve müfterilerle mücahede ulusal ve ahlaki ilkeleri var olan herkesin başlıca sorumluluğudur. Müslüman Türk’ün yalana tahammül etmesi imkansızdır. Yalanı rehber yapanlar yurdumuzu rezil etmek amaciyla kuyruğa giren soytarılardır. Yalancıların ipliği pazara çıkarılmalıdır, maskeleri indirilmelidir. bu konuyla alakali ulusalci devinim Partisi olarak elimizi taşın altına koymaya hazır olduğumuzu her biri bilmelidir. yalan uçurumdur, bu yüzden zillet partilerinin istikameti kaybolmuş, alayı uçurumu boylamıştır” dedi.

“YALAN SİYASETLE MÜCADELE heyeti KURULDU”

Bahçeli, Tekzip et ugras etmek, bu konuyla alakali temiz toplum- temiz siyaset- temiz yönetim hedefine destek saglamak gayesiyle kıymetli düşünce ve haklar insanlarından teşekkül etmiş ‘Yalan Haber, yalan Siyasetle ugras Kurulu’ isimiyle tek heyet kurulduğunu söyledi. Bahçeli, “Mezkur heyetin yapacağı çalışmaların sonucunda; siyaset, sivil cemiyet ve medya alanlarında yalanı iş edinmiş çürümüşleri teşhir etmek, insanlarımızın aldatılmasının önüne bütünüyle geçmek amaciyla kanuni tek düzen etme ihtiyacı eğer hasıl olursa bunun da gereği yapılacaktır. Yalan, insan haysiyetini çiğnemektir. Doğruluk, dürüstlük insan onurunu yükseltmektir. ulusalci devinim Partisi doğrunun yanında, doğru duruşun içinde, dosdoğru tek mücadelenin safındadır. Yalancıların sonu görünmüştür. Bundan ardindan onlar kaçacak, biz de kovalayacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir