Bahçede bulunan heykel rekor bir fiyata satıldı-haberi

Yaslanmış Mary Magdalene heykelinin, Temmuz ayında takriben 155 milyon TL’ye (8 milyon sterlin) satışa çıkarılması bekleniyor. 

Bir başbakan amaciyla reyilmiş mermer heykel, 1822’de Lord Liverpool tarafından satın alınmıştı. Sonrasında Dudley Kontu’nun mülkiyeti altına girdi ve 1920’lerde erkek çocuğu tarafından, Worcestershire’daki ailenin hanesi var olan Witley Court ile birlikte satıldı.

Sonrasında 1938’de “klasik tek figür” olarak satıldı ve vefat cezasına karşı kampanya yürüten Violet Van der Elst’in Kensington’daki bahçesine yerleştirildi. 2002 seneninde da tekrar satıldı ve kimliğini kesinlestirmek amaciyla zanaat danışmanlarıyla temasa geçen sahipleri tarafından takriben 85 bin Lira (5200 Euro) karşılığında satın alındı.

 

Tarihi eser niteliğinde Hazreti İsa heykeli ele geçirildi İlginizi Çekebilir Tarihi eser niteliğinde Hazreti İsa heykeli ele geçirildi Rus işgaline karşı tarihi heykeli kum torbalarıyla kapladılar İlginizi Çekebilir Rus işgaline karşı tarihi heykeli kum torbalarıyla kapladılar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.