Baharın ortasında 40 santim kar yağdı, 61 mahalle yolu ulaşıma kapandı-haberi

Türkiye’nin Bir hayli ilini tesiri altına alan soğuk sema dalgası Samsun‘da kara kış olarak yansıdı. özellikle dahil kesimlerde ve yükseklerde tesirini arttıran kar yağışı, Bir takım kırsal mahallelerde yolların kapanmasına neden oldu. Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi ekipleri ise Nisan ayında yağan kar ile mücadelesini sürdürüyor. Yoğun kar yağışının derhal peşinden 17 kazada 61 semt yolu ulaşıma kapandı. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerinin çalışmaları neticesinde yollar, tekrar ulaşıma açıldı.

KARLA MÜCADELEMİZ ayni ritimde devam EDİYOR

Karla mücadelenin özellikle çok kesimlerde ve kapalı kırsal yollarda ayni ritimde devam ettiğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı yazi Köksal, “Karla ugras kapsamında mesuliyet alanımızda bulunan yollar ağlarımızda rastgele tek negatifliğin yaşanmaması için, meteorolojinin de uyarıları göz önünde bulundurularak bütün ilçelerimiz ve bütün mahallelerimizde İhtiyaç duyulan tedbirler alındı. İlimizde özellikle dahil kesimlerde tesirli var olan kar yağışının döneminden evvel ve sonrasında bütün ekiplerimiz sahada çalışmalarını sürdürüyor. 17 ilçenin tamamında 23 greyder, 37 traktör beko, 11 lastikli loder, 25 kar bıçaklı kamyon, 12 kamyon, 17 mini case, 10 dozer, 15 solüsyon tankeri ve başka kiralık araçların da aramıza katılmasıyla 150’den çok iş makinası ile 150 şoför toplaminda 240’tan çok çalisan ile karla mücadelemiz ayni ritimde devam ediyor” dedi.

KAR KALINLIĞI 40 SANTİMETREYİ GEÇTİ

Büyükşehir Belediyesi’nden alınan bilgiye ilçelerde nihayet durum şöyle:

Vezirköprü’nün çok kesimlerde gece boyu kar ayni ritimde devam etti. Kar kalınlığı yer yer 30-40 santimetre civarına ulaştı. Alaçam-Yakakent ilçelerinin çok kesimlerde kar kalınlığı 35 santimetre civarında. Yağış ayni ritimde devam ediyor. Ladik ilçesinin çok kesimlerde gece boyu kar ayni ritimde devam etti. Kar kalınlığı yer yer 30-40 santimetre civarına ulaştı. Tekkeköy ilçesinin çok kesimlerde gece itibarıyla başlayan kar yağışı ayni ritimde devam ediyor. Kar kalınlığı 5-10 cm’yi buldu. Terme ilçesinin çok kesimlerde 5 santimetre kar bulunmakta.

Samsun ve ilçelerinde kar hasebiyle kapalı yollar kalmazken, rüzgar hasebiyle menfi etkilenen yollarda da çalışmalar ayni ritimde devam ediyor.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı / ERDİ DEMÜR

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir