‘Bademcikleri şişti’ diye hastaneye götürülen 5 yaşındaki çocuğa beyin sapı tümörü teşhisi konuldu-haberi

Sakarya’nın Kaynarca kazasi Kırktepe Mahallesi’nde yaşayan Tuğçe ve Resul Köseoğlu çifti, kızları Gülsüm Sare’yi geçen sene 24 Kasım bugünü bademciklerinin şiştiğini düşünerek hususi tek hastaneye götürdü. hekimler yaptıkları kontrolün derhal peşinden aileye, Gülsüm Sare’yi bebek nöroloji bölümüne götürmelerini söyledi.

Kızlarını, Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne götüren aile, burada hayatlarının şokunu yaşadı. 150 bin çocukta tek görülen beyin sapı tümörü hastalığı teşhisi konulan Gülsüm Sare’nin ailesine kısıtlı tek süreleri olduğu ve tedaviye derhal başlanması gerektiği söylendi. Cerrahi müdahale yapılamayan Gülsüm Sare Köseoğlu’nun kemoterapi ve radyoterapi yoluyla Rehabilitasyonu ayni ritimde devam ediyor.

İNANÇLARINI KAYBETMEDEN MÜCADELE EDİYORLAR

Kızlarının iyileşeceğine var olan inançlarını hiç kaybetmediklerini belirten Tuğçe Köseoğlu, “Bu hastalığın tedavisinin radyoterapi ve kemoterapi olabileceğini ve cerrahi müdahalesinin olamayacağını söylediler. Marmara Üniversitesi’nin hastanesinde kemoterapiye başladık. Doktorların bunu kemoterapiyle kurutabileceklerini, kurumazsa tekrar radyoterapi alabileceğimizi ve hiçbir yerde cerrahi müdahalesinin olamayacağını söylediler. elbette biz bu asama içinde dahada çok araştırmalar içerisine giriyoruz. Bu asama çok güç ama biz kazanacağımıza inanıyoruz ve kazanacağız” dedi.

“VAKTİMİZ KISITLI”

Resul Köseoğlu ise kimsenin deva bulamadığını belirterek “Bademcikleri şişti diye hastaneye gittik ama bademciklerinde tek mesele olmadığı söylendi. Biz de Kocaeli Üniversitesi Hastanesi’ne gittik. Orada Sare’nin beyninde ur olduğu söylendi. hekimler tedavisinin sıkıntılı olduğu ve cerrahi müdahalenin hiçbir yerde yapılamayacağını söyledi. İstanbul’da beyin üstüne iyi var olan bütün hastanelere gittim ama hepsi bu hastalığın yeryüzünde tedavisinin olmadığını, kısıtlı vaktimizin olduğunu söylediler.

“İMKANSIZI onay ETMİYORUZ”

Resul Köseoğlu, sözlerine şöyle ayni ritimde devam etti:

“Amerika’ya da CD’leri gönderdik, oradan da aynı yanıtları aldık. Bu şekilde tek asama var ve kimse deva bulamıyor. tek de bu hastalığın dört çeşidi varmış. tek rehabilitasyon edilemeyen çeşidi de buymuş. Beyin sapının içinde olduğu amaciyla hiçbir şekilde müdahale edilemiyor, biyopsi dahi yapılamıyor. geçtiğimiz hafta doktorumuzla görüştüğümde 14-15 ay benzeri tek süremiz olduğunu söyledi. Tıbbın dilinde bu müddetten dahada çok yaşayan olmadığını söyledi. yöneticilerin bu işe el atmasını bekliyoruz. İmkansız diye tek şey mi var? Allah kimseyi imkansızlığa düşürmesin.”

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Yayım tarihi
Sağlık olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir