Azra’nın öldürüldüğü daire görüntülendi, katilin komşuları konuştu: Sesleri duydum, özel hayatıdır diye müdahale etmedim-haberi

Antalya’da Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü 3’üncü derslik öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu, 28 Temmuz’da haneden çıktıktan ardindan kendisinden haber alınamadı. Telefonu da kapalı var olan Haytaoğlu’na ulaşılamaması üstüne Adana’dan gelen baba Mustafa Haytaoğlu kızını aramaya başladı, polise kayıp başvurusunda bulundu. Polis, Azra’yı bulmak amaciyla arama çalışması başlattı. yasamsal medyadan da Azra’nın bulunması amaciyla çağrılar yapıldı. Antalya Emniyeti’nin de titizlikle yürüttüğü arama çalışmaları kapsamında Haytaoğlu’nun nihayet görüldüğü bölgedeki güvenlik kamerası kayıtları incelendi.

İLK BAŞTA SUÇLAMALARI REDDETTİ

Antalya güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet ofis Amirliği ekipleri, Azra’nın gsm telefonundan en nihayet inşaat mühendisi ve emlak ofisi sahibi Mustafa Murat Ayhan’la görüştüğünü tespit etti. Cinayet masası ekipleri, Ayhan’ı çapraz sorguya aldı. Ayhan, evvel ifadesinde, “Önceden tanışmıştık. Geldi, birlikte aş yedik, gitti. Bilgim yok” dedi. Polis, bunun üstüne Ayhan’ı hür bıraktı.

ÇAPRAZ SORGUDA İTİRAF ETTTİ

Cinayet masası ekipleri, dahada ardindan MOBESE ve çevre iş yeri güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı. Görüntülerde, Mustafa Murat Ayhan’ın, Konyaaltı ilçesindeki evinden aynı valizle ani çok sefer çıkıp gittiği belirlendi. Bunun üstüne Ayhan, tekrar gözaltına alındı. tekrar çapraz sorguya alınan Ayhan, cinayeti işlediğini itiraf etti.

CANSIZ BEDENİ AĞAÇ TESTERESİYLE PARÇALADI

Antalya’da, gazetecilik öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu’nuacımasızca öldüren emlakçı Mustafa Murat Ayhan’ın ifadesine Sözcü ulaştı. Ayhan, Haneye götürdüğü Azra’nın üzerini örtmek istiyorken elini bedenine değdiğini, “Ne yapıyorsun!” diyen toy kızı paniğe kapılıp boğduğunu argüman etti. Ağaç testeresi ve bıçakla Azra’nın bedenini parçaladığını itiraf eden Ayhan, cansız beden parçalarını üç ayrı seferde haneden çıkardığını söyledi. Kızın başını uçurumdan attığını, kolları ve bacakları ile gövdesini ormanda çalıların arasına bıraktığını söyledi.

AZRA’YA İŞ TEKLİFİNDE BULUNDU

İnşaat mühendisi Ayhan (48), emlak şirketi sahibi olduğunu, 2013’te boşandığını, tek erkek çocuğunun bulunduğunu anlattı. Ayhan, 16 Temmuz’da Konyaaltı’nda kafeye gittiğini, kafede servis elemanı var olan Azra ile tanıştığını söyledi. Kıza iş öneri ettiğini belirten Ayhan, karşılıklı telefonlarını aldıklarını söyledi.

KORONAYA YAKALANDIĞINI ÖĞRENİNCE ileti YAZDI

28 Temmuz’da Azra’nın korona olduğunu öğrenince ileti yazdığını kaydeden Ayhan, kızın “Bakanım yok, beş vakit oldu tek şey yemedim, ilaçlarımı alamadım, ölmek istiyorum. Her yerim çok ağrıyor” dediğini söyledi. Azra’yı haneden aldığını ve lokantaya gittiklerini belirten Ayhan, kızın ilacını alıp Haneye dönmek üzere yola çıktıklarını söyledi. Ayhan, şöyle ayni ritimde devam etti:

“Azra, arkadaşına telefon açtı. Arkadaşı cevap vermedi. ‘Uyumuş, telefonu duymuyor’ dedi. ‘Evine bırakayım mı?’ diye sordum. ‘Ablam ile kalmak istemiyorum’ demesi üstüne ‘Bende kalabilirsin’ dedim. Azra, ablası aradığında ‘Eve dönmeyeceğim, sana laf ettiğim arkadaşımda kalacağım, beni heyecan etme’ dedi.”

”AZRA UYURKEN, içki KULLANIP UYUŞTURUCU ALDIM”

Saat 01.30’da Haneye geldiklerini kaydeden Ayhan, Azra salonda uyurken, kendisinin ise odaya geçtiğini ifade etti. Saatlerce içki kullanıp uyuşturucu hapı aldığını laf eden Ayhan, saat 13’te odadan çıktığında Azra’nın üzerinde açık şekilde uyuyor olduğunu öne sürerek, şöyle ayni ritimde devam etti:

”ELİM KALÇASINA DEĞİNCE BAĞIRDI”

“Üzerini örttüğüm sırada elim kalçasına değdi. Panikle uyanıp ‘Ne yapıyorsun’ diyerek, bağırıp yüzümün sol tarafını tırmaladı. Panikledim ve ‘Sus ne bağırıyorsun’ diyerek, iki elimle Azra’nın boğazını hareketsiz kaldığı anne civarindan sıktım. nefes almadığını, nabzının atmadığını ayrım edince can verdiğini anladım.”

MARKETTEN AĞAÇ TESTERESİ ALDI

Azra’nın telefonu ve terliğini el valizine doldurup haneden çıktığını laf eden Ayhan, gsm telefonunu Boğaçay’ına, terliği çöpe attığını söyledi. Sitede kamera olduğu amaciyla Azra’nın cesedini parçalayarak çıkarmaya karar verdiğini belirten Ayhan, dönüşte marketten ağaç testeresi aldığını söyledi.

BAŞINI UÇURUMDAN AŞAĞI ATTI

Ayhan, cesedi banyoya taşıdığını, et bıçağı ile kızın kafasını gövdesinden ayırdığını, kafayı poşete, poşeti spor çantasına koyarak haneden çıktığını anlattı. seyretme Terası mevkisindeki ormana girdiğini kaydeden Ayhan, Azra’nın başını uçurumdan attığını söyledi.

ÇALILARIN ARASINA BIRAKTI

Eve döndüğünü, gece içki alıp ne yapacağını düşündüğünü laf eden Ayhan, sızdığını ve sonrası vakit sema aydınlanırken uyandığını ifade etti. Küvetteki cesedin kol ve bacaklarını parçalara ayırıp çöp poşetlerine koyduğunu, poşetleri spor çantaya koyup boynuna asarak arabaya taşıdığını belirten Ayhan, Kirişçiler Köyü’ne yakın ormanlık alana giderek, her parçayı tek çalının dahil kismina attığını söyledi.

Eve dönünce Azra’nın gövdesini iki parçaya ayırdığını, bu parçaları da Kirişçiler’deki ormanda çalılara koyduğunu söyledi.

BANYODAKİ KANI ÇAMAŞIR SUYUYLA TEMİZLEDİ

Ayhan, kanı temizlemek amaciyla banyoda kova içinde çamaşır suyuna bastığı Azra’nın eşyaları ile bıçak ve testereyi spor çantaya doldurduğunu söyledi. Bıçak ve testereyi Boğaçay’a attığını laf eden Ayhan, eşyaları çöpe bıraktığını anlattı.

CİNSEL İSTİSMAR İDDİALARINI REDDETTİ

Cinsel istismar iddialarını yalanlayan Ayhan, “Bağırıp yüzümü tırmalaması üstüne paniğe kapıldım. Polise şikayet eder korkusu ile boğazını sıktım ve öldürdüm” dedi. Ayhan, savcılıkta, Azra’nın kafasını attığı noktayı hatırlayamadığını anlatarak, şunları söyledi:

Başını attığım yer uçurumdur. Yabani hayvanların bulunduğu yerdir. rastgele tek hayvanın götürme olasiligi vardır. Azra’nın baş bölümünü saklamadım.

Ayhan, Antalya 6. barış karar Hakimliği’nde ise “Çok pişmanım. bunun benzeri tek şeyin yaşanmasını istemezdim. Olayı planlamadım” dedi.

VAHŞİ CİNAYETİN İŞLENDİĞİ DAİRE GÖRÜNTÜLENDİ

Öye istikametten ülkemiz Azra Gülendam Haytaoğlu’nun öldürülmesini konuşurken vahşi cinayetin işlendiği Konyaaltı ilçesindeki ev görüntülendi ve katil zanlısı Mustafa Murat Ayhan’ın komşuları konuştu. Komşuları, 12 katlı apartmanın 5’inci katındaki dairede yaşayan Mustafa Murat Ayhan’ın Haneye devamlı içkili geldiğini söyledi. Otomobilini park ederken de etrafına sıkıntı yaşatan tek profile sahip olduğunu belirten komşuları, Ayhan’ın Haneye devamlı değişik kadınlar getirdiğini kaydetti.

“3 GÜN KÖTÜ KOKU VARDI”

Ayhan’ın asagi katında oturan Funda- Lütfü Eroğlan çifti, geçtiğimiz hafta perşembe, cuma ve cumartesi günleri kokudan rahatsız olduklarını, banyoya çamaşır suyu döktüklerini belirterek, şunları söyledi: “Hiçbir vakit bunun benzeri tek koku olmadı. Çamurumsukahverengi su ve perişan tek koku vardı. Ama kimseye konduramadık. bunun benzeri tek şey olduğunu düşünemedik. Cumartesi bugünü biz temizlik yaptık. Eğilip süzgeci kokladığımızda kokunun yukarıdan geldiğini ayrım ettik. fare ölüsü mü, diye düşündük. dahada ardindan poşetin dahil kismina karton koyarak giderleri kapattık. Koku kesildi. sektör bugünü ise polisler geldi. Keşke olayı duyup müdahale edebilseydik. Hiç kimse bu şekilde olsun istemezdi. bunun benzeri insanları apartmanda barındırmamak gerekiyor. Söyleye söyleye usandık. Kadın cinayetlerine tek çözüm bulunmuyor. Umarım bu nihayet olur ve lütfen size yalvarıyorum. Bu adamı 6 ay, tek sene ardindan bırakmasınlar. bendeniz bu adamın geçmişinin de iyi olmadığına inanıyorum. Bunu yapan tek insan başkalarının da canını yakmıştır.”

“BAĞRIŞMA SESİNİ DUYDUM”

Adının açıklama etmesini istemeyen tek komşusu ise Mustafa Murat Ayhan’ın 29 Temmuz akşamı saat 01.30’da yanında tek kızla geldiğini, bunu da kameralardan belirlediklerini belirterek, “Ben içeriden gelen bağrışma sesini duydum. Hem de ani çok sefer kapının önünden geçerken hanede acayip tek durum olduğunu hissettim. ama bu erkek Haneye devamlı değişik kadınlarla geldiği amaciyla ‘özel hayatıdır’ diyerek kapıyı çalmadım. Sonradan öğrendim ki, meğerse o vakit Perişan kızı boğuyormuş. Aracını devamlı anne yola bırakırdı. O vakit art tarafa bırakmıştı ama şüphelenmedik. Kamera kayıtlarını polisle birlikte izlediğimizde, Mustafa Murat Ayhan’ın her defasinda değişik kıyafetle, ama aynı valizle haneden çıkıp arkaya park ettiği aracına gittiğini gördük. tekrar meğerse cesedi taşıyormuş” diye konuştu.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Bülent Tatoğulları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.