Ayakkabı boyacısı yaşlı adam yıllardır ölen ve yaşayan insanların fotoğraflarını biriktiriyor-haberi

Sivas’ın Şarkışla kazasinda yaşayan 76 yaşında olan Hasan Hüseyin Erin, ayakkabı boyacılığı yaparak geçimini sağlıyor. minik tek dükkanda ayakkabı tamiratı da yapan Erin, dükkanındaki enteresan koleksiyon ile dikkat çekiyor. Hasan Hüseyin Erin dükkanında bulunan vitrinde can veren ve yaşayan insanların resimlerini sergiliyor.

YAŞAYANLAR ACEMİ, ÖLENLER ehil BİRLİĞİ

Yaşayanlar bölümünü toy birliği vefat edenler bölümünü ise ehil birliği olarak adlandıran Erin, can veren kişilerin resimlerini ehil birliği bölümüne alıyor. Hasan Hüseyin Erin’in müzeyi andıran dükkanında iki bin 300 can veren 640 yaşayan insan olmak üzere toplaminda iki bin 940 resim bulunuyor. Erin kendisi can verdikten ardindan bu düşünceyi evlatlarının ayni ritimde devam ettireceğini söyleyerek resimleri sergilemenin kendisini mutluluk dolu ettiğini ifade etti.

“TOPLUM İBRET ALSIN DİYE FOTOĞRAFLARI TOPLADIM”

Müzeyi andıran dükkanında binlerce resim bulunan Hasan Hüseyin Erin, “Sol taraftakiler toy birliği ölmeyenler. Sağ taraftakiler de can veren kişiler. cemiyet ibret alsın diyerek bu resimleri topladım. Can verdiği vakit ehil birliğine geçiyor. Burası toy kimin ne olduğu belirsiz. Ama Cenabı Allah orada soracak; elin şahit, gözün şahit ve dilin şahit. Bunlar dile gelip söyleyecek. Araştırdım buldum. Çokta mutluluk dolu oldum. Toplumda bunlardan tek misal alıyor. Hiç olmazsa öz geçmişini unutmasın. Annesinin babasının değerini bilsin. Onlara itaat etsin. Onların boynunu bükmesin. Burada iki bin 300 adet ölen, 640 adet yaşayan var. Bura ebediyen kalacak. Burası tek hatıradır. tek müzedir. bendeniz can verdiğim vakit çocuklarım bunu ayni ritimde devam ettirecek. Bu resimleri toplamak vatandaşlarında gelip bunlara bakması benim amaciyla mutluluk” diye konuştu.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı / MUSTAFA KOÇYİĞİT

Yayım tarihi
Yaşam olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir