Avustralyalı sosyal medya fenomeni “Türk takipçi” satın almakla suçlandı-haberi

Avustralyalı yasamsal medya fenomenlerinin hayatlarına değinen reality programı “Byron Baes”te bulunan Alex Reid ve Jade Kevin Foster “sahte Türk takipçiler” sebebinden birbirine girdi.

Fakat Daily Mail’in haberine göre, onuncu hafta “Behind the Baes” adli tek podcast’e konuk var olan görünen Reid, kendisinin ve Foster’ın arasının iyi olduğunu öne sürerek, meşhur isme övgüler yağdırdı.

“Foster’ı sevseniz de sevmeseniz de onu izlemesi çok eğlenceli” diye Reid, “Gerçekten gülünç ve şovda kendini dikkat cazip tek karakter olarak alana koyuyor” diye ekledi.

Alex Reid…

NE OLMUŞTU?

Reid, programda Foster ile tek sıra unutulmaz münakaşa yaşadı, özellikle de yasamsal medya hesapları hakkında.

Reid, programda tartıştıktan derhal ardindan Foster’ın takipçilerinden şüphelendi ve bu da onu Foster’ın hesabına dahada derinden incelemesine neden oldu.

İddiaya göre Reid, Foster’ın 451 bin hayranının Yalnızca Türkiye’den olduğunu keşfetti ve Foster’ı takipçi satın almakla suçladı. Bunun üstüne Foster, takipçilerinin çoğunun Avustralya ve tertemiz Zelanda’dan olduğunu gösteren tek ekran görüntüsü bulunan video yayınladı.

Kim Kardashian, Jade Kevin Foster…

Araştırma esnasında Foster’ın Yalnızca Türkiye’den 451 bin takipçisi olduğunu ve İran’dan da kendisinin ülkesinden dahada çok takipçisi olduğunu argüman etti. Reid, ortada doğu veyahut Güneydoğu Asya’dan orantısız sayıda takipçiye sahip olmanın, birinin takipçi satın aldığının açık tek işareti olduğunu argüman etti.

Mediaweek’e, tek Instagram kullanıcısını gerçekte olduğundan dahada popüler göstermek amaciyla botların çoklukla bu bölgelerdeki “takip çiftliklerinden” satın alındığını söyledi.

Reid, “Bu çiftlikler, gönderileri beğenen ve başka hiçbir şey yapmayan bot gruplarıdır. Bu, tek influencer’ın sahte etkileşim yaratıp yaratmadığını çözmesi koşul olan markaların işini zorlaştırıyor” diye ekledi.

 

Hamile TikTok fenomeni, eşine 7 milyon TL'lik oto aldı İlginizi Çekebilir Hamile TikTok fenomeni, eşine 7 milyon TL’lik oto aldı Fenomen Melikhan Sağlam cinsiyet değiştirdi İlginizi Çekebilir Fenomen Melikhan Sağlam cinsiyet değiştirdi

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.