Avustralya ve Yeni Zelanda arasında karantinasız uçuşlar başladı-haberi

Dünyayı tesiri altına alan koronavirüs hasebiyle tek çok memleket benzeri Avustralya ve Yeni Zelanda karşılıklı uçuşları durdurdu. Mart 2020 tarihinden bu yana uçuşların durduğu her iki memleket bugünden bu yana birbirlerine tekrar seyahate başladı. Avustralya’nın Sydney şehrinden mahalli saatle 07.00’da kalkan uçak, tertemiz Zelanda’nın Auckland kentine iniş yaptı. yolcu eden kişilerin sevdikleriyle sarıldığı ve hasret giderdiği anlar ise kameralara yansıdı. bu erken binlerce kişinin iki memleket arasında yolcu etmesi bekleniyor.

İKİ ÜLKENİN BAŞBAKANINDAN ‘TEDBİR’ MESAJI

Konu ile alakalı konuşan Avustralya Başbakanı Scott Morrison, ‘Dikkatli tek şekilde gerçekleşecek, tıbbi ve sağlık savunmaları amaciyla çok sıkı çalışacak. Avustralyalıları benzeri rizikoya atmayacağım’ dedi. ani çok hafta evvel tertemiz Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, ‘Her iki tarafta da yolcu edenler, bunu broşürlerin rehberliğinde yapacaklar. tek salgın olması vaziyetinde insanların seyahatin aksama ihtimalini planlaması gerekecek’ ifadelerini kullandı. Havayolu şirketleri, Mayıs ayının sonuna haftalık civarindan uçuş sayısının 180’e civarindan çıkarılmasının planlandığını duyurdu. Bu sayı, pandemi öncesi sürecin yüzde 70’ine eşit geliyor.

İKİ ÜLKE VİRÜSÜ denetim ALTINA ALDI

Yeni Zelanda’da nihayet açıklanan bilgilere göre, salgının başından bu yana saptanan olay sayısı iki bin 596 olarak açıklanırken, 26 kişi de virüsten hayatını yitirdi. Ülkedeki etkin olay sayısı 102 olarak açıklandı. Öte istikametten Avustralya’da toplaminda olay sayısının 29 bin 531 olduğu, 910 kişinin virüsten hayatını kaybettiği ve etkin olay sayısının iki bin 184 olduğu bildirildi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir