Avrupa Süper Ligi’nin kurucularından olan Liverpool’un en büyük hissedarı, yalvar yakar özür diledi-haberi

İngiltere, İspanya ve İtalya’dan 12 kulübün kurucu üyeliğinde başlatılan ve futbol dünyasında hatri sayilir büyüklükte tek krize neden var olan Avrupa Süper Ligi’nde arka arda ayrılıklar yaşandı. İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester United, Arsenal, Chelsea, Liverpool ve Tottenham’ın Avrupa Süper Ligi’ne katılmayacakları açıklandı.

KULÜBÜN EN BÜYÜK HİSSEDARI ÖZÜR DİLEDİ

Konuyla alakalı en dikkat çeken ileti Liverpool’dan geldi. mevzu hakkinda tek özür videosu çeken ve yasamsal medyadan paylaşan kulübün en hatri sayilir büyüklükte hissedarı var olan John W. Henry “Taraftar desteği olmadan bu projenin ayakta kalmasının imkanı yoktur. Sizler 48 saat süresince bunun ayakta kalmasının imkanı olmayacağı ile alakalı sizler 48 saat süresince çok nettiniz.Sizi duyduk, sizi duydum. Jürgen’den, Billy’den, oyunculardan ve Liverpool FC’de taraftarlarımızı gururlandırmak amaciyla çok çalışan herkesten özür dilemek istiyorum” ifadelerini kullandı.

KULÜPTEN DE RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

İngiliz kulübünün resmi hesabından yapılan izahta ise “Avrupa Süper Ligi’ne katılımımızın bittiğini teyit ediyoruz” ifadelerine yer veriyoruz.

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir