Arda Turan: Benim de önderliğimde Fenerbahçe’yi çok iyi durdurduk-haberi

Süper Lig’in 41. haftasında Galatasaray, deplasmanda Denizlispor’u 4-1 yenik etti. nihayet haftaya girilirken lider Beşiktaş’la puanları eşitleyen sarı-kırmızılılarda Arda Turan, eşi Aslıhan Doğan Turan’ın Youtube kanalında içten açıklamalarda bulundu. deneyimli futbolcu Galatasaray’a duyduğu sevgiyi anlatırken Fenerbahçe‘nin 2008 seneninde yükselişi de kendisinin önderliğindeki oyuncu grubunun kestiğini belirtti.

Arda Turan’ın izahları şöyle:

“BİR ŞEYİ DÜZELTMEYE, ANLATMAYA UĞRAŞMIYORUM”

“Daha sakin ve dahada uysalım. dahada alttan alan ve Dövüşçü olmayan biri. Çok onay etmediğim tek şey ama baba olduktan ardindan ‘Aman bunu da bendeniz mi düzelteceğim’ diyorsun. Gençken her haksızlığa karşı geleyim halindeydim. Türk toplumunu her halükarda çok seviyorum ama bizim toplumumuza tek şey anlatmak çok zor. Sen dahi kimi ‘Nasıl yanlış anlaşılıyorsun’ diyorsun. tek şeyi düzeltmeye, anlatmaya uğraşmıyorum.

“SEVDİĞİM ÖZELLİKLERİM VAR”

“Çok sevdiğim birisiyle geçen konuşurken bana, ‘Çok cesaretlisin, liderlik özelliklerin var, merhametlisin’ derken, bendeniz de sema giriyorum tabii, ‘Bunlar çok iyi özellikler ama doğru yerde kullanıldığı vakit tek manası var’ dedi. O dönemde söylediğinde ‘Bunların hepsini yanlış yerde kullandın’ demişti. Sevdiğim özelliklerim var ama gereksiz yerde cesaret, liderlik yapacağım diye cengaverlik… Benimle alakalı özeleştiri yapılacaksa; iyi özelliklerimi doğru yerde kullanamıyorum. o nedenle de perişan gözüküyor.

“GALATASARAY’A KARŞI ZAAFIM VAR”

Galatasaray ile alakalı latife da sevmem, Galatasaray ile alakalı tek iddiaya girmem. Tarzım budur, inan sevdikleri üzerinden iddiaya girmez. Örneğin tek bebek yatılı okulda okuyor ve çok seviyor, anlatıyor; benim amaciyla de Galatasaray öyle. Galatasaray’a karşı zaafım var ve hep içten ve içten davrandım. Hep fedakarca davrandım.

“FENERBAHÇE’Yİ ÇOK İYİ DURDURDUK”

2008 seneninde Galatasaray ile şampiyon olduk, aradan 13 sene geçmiş. Şu vakit yasamsal medyada ‘Arda Turan Galatasaray’da ne yapmış?’ diyen o bebek 5 yaşındaydı. futbolcu arda turan Galatasaray’a ne mi yapmış? 2008 senesinde Fenerbahçe çok güçlü, tertemiz stadını da yapmış, Parasal manada da çok güçlü. Biz o dönemde Ali Sami Yen Stadı’nda oynuyorduk. Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final oynadı. Parasal manada ağırbaşlı farklar var ama içsel manada Galatasaray’a karşı kimsenin farkı olamaz. 2008 seneninde şampiyon olarak Fenerbahçe’nin hızını kestik. Alex’ler, Deivid’ler, Anelka’lar geldi. Benim de önderliğimdeki o grup Fenerbahçe’yi çok iyi durdurduk. Oradaki tek sene rakibinizin 3-4 sene kaybetmesine neden oldu.

“ÇOK İYİ BİR GALATASARAYLIYIM”

“Benim Galatasaray’da çıktığım evvel günden ayrıldığım güne civarindan Avrupa’dan öneri vardı. Galatasaray’ı sevmem, insanları kıramamam hasebiyle kaldım ve ayni ritimde devam ettim. Şu vakit gençler kulüpleriyle imzalamadan ayni ritimde devam ediyorlar. Galatasaray’a karşı yoksun davranışta bulunmadım. Sevgi, saygı, maddiyet ve maneviyat olarak hep verdim. Tribündeki seyirci neyse bendeniz de hep maksimum sınırlarımı zorlayarak yaptım. Kimseyle tartışmam; çok iyi tek Galatasaraylıyım” şeklinde konuştu. Hiç ‘keşke’ demedim. Bu sezon da şampiyon olursak hiç ‘keşke’ demeyiz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir