Antalyaspor Başkanı Mustafa Yılmaz'dan Nihat Özdemir'e olay tepki-haberi

Ziraat ülkemiz Kupası final müsabakasının derhal peşinden olaylar hasebiyle PFDK’ya derhal sevk edilen Fraport TAV Antalyaspor ile takim Başkanı Mustafa Yılmaz’a, toplaminda 124 bin 500 Lira kazanç cezası verildi. Fraport TAV Antalyaspor’a, kupa maçındaki alan olayları hasebiyle 24 bin TL, takim mensuplarının maske takma zorunluluğuna uymamalarından dolayı 24 bin TL, reis Mustafa Yılmaz’a ise TFF ve mensuplarına baz alinarak sportmenliğe ters devinim ve hakareti hasebiyle toplaminda 76 bin 500 Lira kazanç cezası ile 45 vakit dogruluk mahrumiyeti cezası verildi.

‘ADALET AYAKLAR ALTINA ALINDI’

Mustafa Yılmaz, PFDK kararlarının duyurulmasının derhal peşinden yazılı İzah yaptı. Türk futboluna yapılabilecek en hatri sayilir büyüklükte kötülüğün adaletsizlik olduğunu aktaran reis Yılmaz, “Kuralların eşit uygulanmadığı tek yerde ise adaletten bahsedilemez. mücadele sahada akım etti ve nihayetinde Beşiktaş kupaya ulaştı, biz de Antalyaspor’a ve sportmenliğe yakışan şekilde kendisi kendilerini kutlama ettik. ama o gece İzmir’de, hak ve hakkaniyet kendisi bunu sağlamakla görevli TFF ve TFF Başkanı tarafından bütün spor kamuoyunun gözleri önünde ayaklar altına alındı” dedi.

TFF’nin yarışma tarihinden tek vakit evvel resmi web sitesinden ‘250’şer kişilik takım kontenjanı’ izahı yaptığını, müsabakanın sorumlu ev sahibi TFF olmasına karşın o gece stadyumda binlerce kişi olduğunu kaydeden Yılmaz, “Tribünlere baktığınızda ise her ‘1’ Antalyaspor taraftarına karşılık derhal hemen ‘5’ Beşiktaş taraftarı yer almıştı. bütün bu haksızlık TFF Başkanının gözleri önünde akım etmişti. bendeniz o akşam yaşanan bu haksızlığı halkoyu önünde dile getirdim. TFF’nin ev sahibi olduğu, inisiyatifin kendisi TFF’nin kendisinde bulunduğu bu müsabakada usulsüz seyirci alımına itiraz ettiğim amaciyla şimdi bu şekilde cezalandırıldım” dedi. 

‘SİZ NİYE VARSINIZ’

Antalyaspor camiasına yapılan hatri sayilir büyüklükte haksızlığı dile getirdiği amaciyla adaletsizce cezalandırıldıklarını kaydeden reis Yılmaz, şöyle ayni ritimde devam etti:

“Buradan federasyona ve Başkanı Nihat Özdemir’e sesleniyorum; kendisinin koyduğunuz kaidelere en evvel kendisi kendiniz uymayacaksanız ve bu olaylar sizin ve milyonların gözleri önünde akım ederken sus pus oturacaksanız siz Niçin varsınız? neden hali hazırda o koltuktasınız? Ülke futbolunu getirdiğiniz vaziyete bakın. Asıl sorumluluklarınıza odaklanın, kendisinin görevinizi layıkıyla yapmaya çaba edin ve en ehemmiyetlisi adaletli olun, adaletli. eğer bunu yapma çabası ve istemi sizde yoksa öyleyse tek defa olsun bu ülkeye tek faydanız olsun, derhal o koltuğunuzu boşaltın ve derhal istifa edin.”

‘BU CEZALAR BİZİ YILDIRMAZ’

Başkan Yılmaz, açıklamasını, “Siz adaleti sağlayamadığınız amaciyla hakkı yenebilen Anadolu kulüplerinin başkanlarına karar vereceğinize kaideleri tatbik edin ve görevinizi suistimal etmeden adina getirin. nihayet laf olarak da bilinmesini isteriz ki Antalyaspor olarak biz, hakkı gür sesle dile getirmek yerine konuştuk, konuşuyoruz ve de konuşmaya ayni ritimde devam edeceğiz. Bu cezaların bizleri yıldırmayacağı benzeri bu durum, ama ve ama cezalandırılmamızı isteyenlerin seviyesini yansıtacaktır.” cümleleriyle noktaladı.

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir