Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek: Biz yanıyoruz, bizi kurtarın-haberi

Ülke genelinde dört gündür süre gelen yangınların tek bölümü Daha söndürülemedi. 5 şehirde 11 noktada süre gelen yangınlara tayyare ve helikopterlerle müdahale ediliyor.

“BİZİ KURTARIN”

Yangınlardan en çok etkilenen illerden birisi de Antalya oldu. Manavgat, Akseki ve Gazipaşa’da söndürme çalışmaları ayni ritimde devam ederken, açıklamalarda bulunan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Bizim yangımızı söndürün, biz yanıyoruz. Sarp yerlere ulaşamıyoruz. Yanmak istemiyoruz dahada fazla, 5 canımızdan olduk. Ormanda binlerce canlar yanıyor şu anda. Bizi kurtarın, Antalya’yı, Manavgat’ı kurtarın” diyerek feryat etti.

“27 YILLIK YÖNETİCİYİM BÖYLE BİR hatri sayilir büyüklükte yangin GÖRMEDİM”

Bölge halkının, hayvanlarının ve geçim kaynaklarının yandığını söyleyen Böcek, “Yangınları biz ağıllar, ahırlar bilirdik. Ama şu anda iki bin 300 yapı, ev yandı. bendeniz 27 senelik yöneticiyim, başkanlık yapıyorum ama böylesi tek yangın görmedim. İçimiz, geleceğimiz yanıyor. tek sarp yerleri söndüremiyoruz. Alanya’ya Gazipaşa’ya geçiyor. Akseki, Gündoğmuş’a geçiyor. Yanıyoruz artık, tek vakit evvel yangını söndürürüz diye umut ediyorum” dedi.

ANTALYA’DA YAŞAMINI YİTİRENLERİN SAYISI 5 OLDU

Öte istikametten Manavgat’ta iki yangın işçisinin ölümüyle birlikte, Antalya’daki yangında hayatını yitirenlerin sayısı 5’e yükseldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.