Annesini koronadan kaybeden İkbal Gürpınar ölüm haberini nasıl aldığını anlattı: Bağırışımla hastaneyi inlettim-haberi

Koronavirüs sürecini en güç geçiren isimlerin başında gelen İkbal Gürpınar, anne adayi ve babasını Kovid-19 hasebiyle kaybetti. Kendisi de koronaya yakalanan ve günlerce yoğun bakımda hayat mücadelesi veren İkbal Gürpınar, yaşadığı güç günleri anlattı.

Sabah’a röportaj veren Gürpınar, koronavirüse yakalandığını öğrendiğinde neler yaşadığıyla alakalı “İlk öğrendiğinde insan tek garip oluyor. Nasıl Başka bir deyişle diyorsunuz. bendeniz de şaşırdım. Nasıl kaptım? Nereden kaptım? derhal nihayet 5 gün içinde görüştüğüm herkesi arayıp haber verdim önlem alsınlar diye. Annemde olup olmadığını o vakit bilmediğim amaciyla kendimi izole ettim. Akılalmaz tek bel ve adale ağrısı başladı. Öyle ki uykudan uyandırıyordu ağrılar” ifadelerini kullandı.

“HASTALIĞI YENERİM ZANNETTİM dahada KÖTÜ OLDUM”

Hastalığı kendisinin kendine yenebileceği düşüncesine kapıldığını ve hatali yaptığını söyleyen meşhur isim, sözlerine şöyle ayni ritimde devam etti: “Bunu bendeniz yenerim Allah’ın izniyle deyip kendimi bakıma çektim. Vitaminler, besin takviyeleri, kekik yağı, aklınıza ne geliyorsa denedim. Ateşim düştü ve ağrılarım azaldı. derhal peşinden arkadaşımın söylediği tek şey içtim. İkinci vakit nabzım inanılmaz hızlandı. Çok yoruldum ve hastanelik oldum.

Doktorlar çok kızdı. Hem de içlerinden biri ‘Kim söylediyse gidin o rehabilitasyon etsin sizi” dedi. Hastayken her şeyi uygulamak arzu ediyorsunuz ama her ilaç, bitki vs. herkese iyi istikbal diye tek şey yok. Sizde kronik veyahut bilmediğiniz tek hastalık olabiliyor ve içtiğiniz şey size dokunabiliyor. derhal peşinden annemin de ateşi çıkınca kahroldum. Hastaneye gitmemek amaciyla direnmekle hatali ettim. Çok geç kalmıştım, ciğerlerim Tamamiyle zarar görmüştü. Aynı vakit annemi de başka tek hastaneye kaldırmışlardı. Korkunç günlerdi…”

“ANNEM ÖLMÜŞ DİYE HASTANEYİ İNLETTİM”

Yoğun bakımdan çıkacağı vakit annesinin vefat haberini alan Gürpınar, o anlarda ne hissettikleri amaciyla “Annemin öldüğü vakit yoğun bakımdan çıkacaktım tam. Ölüm haberini okuduğumda sağlık kurumu ‘Annem ölmüş. Annem ölmüş’ diye bağırışımla inledi. Tansiyonum yükseldi… Canım hemşireler toplandı beni avuntu etmek için. Annem yıllardır aslında yaşamıyordu. Hep bebek gibi, konuşmadan öyle bakıyordu. Acısını, ağrısını dahi anlatamıyordu. Hiç kıyamıyordum ona. Belki sapasağlam olsa başka olurdu ama kurtuldu hayat sürgününden. Kocasına, anne-babasına kavuştu dedim. tek de ibadetinde tek kadındı. Hastalıkla geçen yıllar günahları döküyor. temiz gitti diye avuntu ettim kendimi. Annem de babam da şehit gitti inşallah. Ne mutlu, iki şehidin kızıyım. İmanı olmasa insanın dayanması imkansız. Cennette buluşuruz İnşallah” ifadelerini kullandı.

Yayım tarihi
Magazin olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir