Amath M'Baye: Tecrübemizle organizasyonu iyi bir yerde bitirmeyi hedefliyoruz-haberi

Pınar Karşıyakalı oyun kurucu Tony Taylor’la 2018-2019 sezonlarinda Virtus Bologna’da ugras eden M’Baye, Belçika’daki FIBA Şampiyonlar Ligi 4’lü Finali’nde İspanyol ekibi Tenerife’yi finalde yenik etti.

O sezon kupayı galip gelen iki oyuncu yarın Rusya’da başlayacak 8’li final organizasyonunda Pınar Karşıyaka ile ugras edecek.

Amath M’Baye, Anadolu ajansı muhabirine, herkesi perişan istikamette etkileyen Kovid-19 hasebiyle basketbol sezonunun da ayrım tek şekilde geçtiğini söyledi. Her şeye karşın ugras ettiklerini kaydeden M’Baye, Bu vaziyette bizim işlerimizi bunun için karşın yapıyor olmamıza şükretmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

Kendisi de Kovid-19’u atlatan M’Baye, “Kovid-19 sürecim güç ve ağrılı geçti, sakatlığım da vardı. Şu anda sahalara döndüğüm amaciyla ve takıma destek olacağım amaciyla çok mutluyum.” diye konuştu.

M’Baye, 2019’da Virtus Bologna ile FIBA Şampiyonlar Ligi’ni kazandığın hatırlatarak, “Rusya’daki mücadeleler Yorucu geçecek maçlar. Tecrübemizle organizasyonu iyi tek yerde bitirmeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de 2. sezonunu geçirdiğini kaydeden M’Baye, “Bu asama eşim ve bebeğimiz amaciyla çok iyi geçiyor. İzmir’in ve Karşıyaka’nın insanları Sahiden bizi çok toleranslı ve sıcakkanlı karşıladılar.” şeklinde konuştu.

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir