Alperen Şengün, 2021 NBA Draftı'na katılıyor-haberi

Basketbol Süper Ligi’nde Beşiktaş forması altında oldukça başarılı tek performans sergileyen ulusal yıldızlarımızdan Alperen Şengün, 2021 NBA Draftı’na katılma kararı aldı. 

Sosyal medya üzerinden kararını açıklama eden Alperen Şengün, “Benim amaciyla alan içinde ve dışında yaptıkları her şey amaciyla evvela anneme ve babama teşekkür etmek istiyorum. Sizden dahada iyi tek aile düş edemiyorum. İyiliğim ve dahada iyi tek performans alana koymam amaciyla beni her vakit desteklediniz ve teşvik ettiniz. Her mücadele dahada iyi olmam amaciyla bana destek olan, yardım eden bütün koçlarıma, takım arkadaşlarıma ve teknik ekibe teşekkür ederim. Bu sezonu takımımla birlikte en iyi şekilde bitirmek ve sonrasında da dünyanın en hatri sayilir büyüklükte organizasyonlarından birisi var olan NBA’de oynamak amaciyla sabırsızlanıyorum” ifadelerini paylaştı. 

Bu sezon Beşiktaş formasıyla Basketbol Süper Ligi’nde 29 maça çıkan 18 yaşında olan pivot; bu mücadelelerde 19.2 sayı, 9.4 ribaunt ortalamaları ile oynadı. 

ESPN’in 2021 Draftı’na ait beklentilerine göre Alperen Şengün’ün 14. sıra seviyelerinde seçilebileceği aktarılıyor. 

  • Draft

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir