Almanya’da polisin Türk iş insanına uyguladığı şiddet George Floyd olayını hatırlattı-haberi

Almanya’nın Duisburg şehrinde yaşayan 43 yaşında olan yedek parça satıcılığı ve müteahhitlik yapan Türk iş insanı buyruğa Tümsek, işletmesinin önünde Alman polisinin şiddetiyle karşılaştı. Dışarıdaki gürültüye çıkan Tümsek, neler olduğunu sorması üstüne işletmesinin önündeki polislerin kati müdahalesiyle karşı karşıya kaldığını belirtti. Muhabirlere açıklamalarda bulunan Tümsek, “Dışarıdaki gürültü hasebiyle dışarı çıktım. Ne oluyor der demez zabita şiddet uyguladı. zit kelepçeleyerek, çalışanlarımın gözü önünde yaralama edildim” ifadelerini kullandı.

ŞİDDET ANLARI KAMERADA

O anlar bölgedeki tek görgü şahidi tarafından gsm telefonuna ait kameraya saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde Alman polisi tarafından elleri bağlanarak, zit kelepçe ile yere yatırılan Tümsek’in nefes almakta zorlandığı görüldü.

“GEORGE FLOYD GİBİ MUAMELE GÖRDÜM”

Yaşadığı zabita şiddetine ait konuşan Tümsek, “Bir anda üzerime çuvallanıp yere yatırıp kelepçe taktılar. Tıpkı Amerika’daki George Floyd’a yaptıkları benzeri boynuma diziyle bastırdı. nefes almakta zorlandım ve tek anda aklıma George Floyd geldi. tek iş insanına hiç suçu yokken yapılacak iş değil bu. Ben, gelirim sizinle karakola, pasaportumu da getiririm dememe rağmen, beni dinlemediler. ardindan karakola götürdüler, zit kelepçe ve maske ile beni dört saat hücrede tuttular” ifadelerine yer verdi.

“HUKUKİ YOLDAN HAKKIMI ARAYACAĞIM”

Yaşadığı olayın şokunu üzerinden atamadığını belirten Tümsek, “Ailem de olayı öğrendiğinde şok oldu. her birimiz çok perişanız. Hiç suçum yokken bunun benzeri tek şeyin başıma gelmesini onay edemem. hemide Alman ayni vakitte da Türk yurttaşı olarak hukuki yoldan hakkımı arayacağım. Bu işin peşini Katiyen bırakmam. Ben, yirmiden çok insana iş veriyorum. oto parçası işimin yanı sıra inşaat işi yapıyorum. Şimdi Düsseldorf Hava meydanı inşaatını yapıyorum. Yapılan bu davranışı Katiyen unutmam” diye konuştu.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir