Alkol yasağı için tweet atan Mehmet Boynukalın, takipçisinin uyarısıyla paylaşımını apar topar sildi-haberi

Dün akşam 19.00’da başlayan tam kapanma dönemi, 17 Mayıs saat 05.00’e civarindan ayni ritimde devam edecek. Bu süreçte alınan Bir hayli kısıtlama kararının yanı sıra tam kapanma döneminde marketlerde dahil olmak üzere alkol satışı yapılmayacak.

“BİRİLERİNİ huzursuz ETMİŞ”

Alkol satısına kazançlan yasak yasamsal medyada günlerdir konuşuluyor. mevzu hakkinda tek paylaşımda nihayet dönemlerde çıkışlarıyla gündemden düşmeyen Daha önceki Ayasofya İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın‘dan geldi. Kısıtlama süresince içki satışının yapılmayacak olmasından memnuniyet duyduğunu belirten Boynukalın, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Kapanma günlerinde içki satışı yasağı birilerini rahatsız etmiş… iyi de olmuş. Ne iyi demiş şairimiz: Erbabı kemali çekemez nakıs olanlar, rencide olur didei huffaş ziyadan.” ifadelerini kullandı.

ZİYA PAŞA’YA AİT OLDUĞUNU ÖĞRENDİ

Yapmış olduğu paylaşımın derhal peşinden tek takipçisi Boynukalın’a tweet’inde yer verdiği mısraların içkiyi öven şiirleriyle tanınan, Hem de sirozdan dolayı hayatını kaybeden Ziya Paşa’ya ait olduğunu söyledi. Bu uyarının derhal peşinden Boynukalın paylaşımını apar topar sildi.

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir