Alevlerin bir anda şiddetlendiği Bodrum’da kaçış anları! Mahalle sakinleri tekne ve botlarla tahliye edildi-haberi

Muğla’nın Milas kazasi Beyciler Mahallesi’nde Bir gün evvel başlayan yangın tesirini arttırarak, Bodrum Mazı Mahallesi’ne sıçradı.

DENİZ yoluyla TAHLİYE

Gece süresince tesirini sürdüren yangın Mazı Mahallesi’nde yerleşim yerlerini tehdit etti. Yangının iyice şiddetlenmesi ve çevresi saran dumanlar hasebiyle semt sakinlerinin deniz yoluyla tahliyesine başlandı. Tur tekneleri ile alınan 40 civarindan kişi, Çökertme Koyu’na getirildi.

”ALEVLER BİR ANDA ÇOĞALDI”

Köylülerin arasında bölgedeki tek pansiyonda var olan turistlerinde bulunduğu belirtildi. Mahalledeki tek pansiyonda çalışan Feridun Akalar, “Sabah bu civarindan değildi alevler. ani çoğaldı. Karayolu’nu alevler sardığı amaciyla araçlarımıza orada kaldı ulaşamadık. Bizler de denizden tahliye ediliyoruz, Alevler Hurma ve Çökerme mahallelerine doğru ilerliyor” dedi. Mazı Mahallesi, Bir gün evvel çıkan Bodrum yangınında Mazı mahallesi gece tahliye edilmişti ama alevlerin denetim altına alınması üstüne köylüler tekrar hanelerine dönmüştü.

SEFERBERLİK İLAN EDİLDİ

Tam tek seferberlik duyuru edilen alanda lüks yatların botları, günübirlik yolcu ve balıkçı tekneleriyle, İnce yalı mevkiinden vatandaşların tahliyesine ayni ritimde devam ediliyor.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı / Eren Ayhan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.