Alanyaspor, Alper Potuk'u kadrosuna katıyor-haberi

Uzun yıllar Fenerbahçe ‘de (2013-20) oynadıktan ardindan geçtiğimiz sene MKE Ankaragücü’ne tasima var olan Alper Potuk, Ankaragücü’nün grup düşmesine karşın Süper Lig’e art dönüyor. Önceki hafta, takımıyla ücret ile alakalı anlaşmaya vardığı argüman edilen oyuncunun bu sefer Alanyaspor’la prensip anlaşmasına vardığı ileri sürüldü. 

Konyaspor’la anılıyordu

Yaz tasima döneminde temkinli davranan Konyaspor, evvel olarak MKE Ankaragücü’yle tek asagi lige düşen Alper Potuk’u tasima edecekti. Oyuncu amaciyla bütçe hazırlığına başlayan ekip, bu transferden rastgele tek netice alamadı. Konya’nın mahalli gazetelerinde çıkan haberler, Ankaragücü yönetiminin oyuncuyu takımda tutmasıyla sonlanmıştı.

Prensip anlaşmasına varıldı

Alanyaspor, Salih Uçan’ın Beşiktaş ‘la sözleşme imzalamasından ardindan bu bölgeyi Süper Lig’i deneyimlemiş tek başka isimle, Başka bir deyişle Alper Potuk’la doldurma kararı aldı. Bu nedenle, MKE Ankaragücü’ne tasima önerisi yapılırken; oyuncuyla prensipte anlaşıldığı ileri sürülüyor. Taraflar arasında bütün pürüzler giderildiği takdirde, 30 yaşında olan futbolcu tek sonraki sene Alanyaspor’un formasını terletecek.

2 gol attı, biri Fenerbahçe’ye

Geçtiğimiz sene MKE Ankaragücü formasıyla 24 Süper Lig maçına çıkan Alper Potuk, sezonu iki gol, iki asistle tamamladı. deneyimli futbolcu, nihayet golünü Eryaman Stadı’nda Daha önceki takımı Fenerbahçe’ye karşı kaydetti. Golden ardindan kameralara koşup, “sus” işareti yapan oyuncu; bu hareketiyle uzunca süre konuşulmuştu.

Kaynak: Ajansspor

  • futbol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir