Akşener’den DEVA ve Gelecek Partisi’yle ittifaka yeşil ışık: İş birliği söz konusu olacak gibi görünüyor-haberi

İYİ Parti genel Başkanı Meral Akşener, KRT TV’de medya mensubu Çiğdem Akdemir’in suallerini yanıtladı. hemide ülkemiz ayni vakitte da politika gündemine ait açıklamalarda bulunan Akşener, uzunca vakitten bu yana heyecan edilen tek suale da cevap verdi. Akşener, Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan Gelecek Partisi ve Ali Babacan tarafından kurulan DEVA Partisi’yle işbirliğine yeşil ziya yaktı.

“BİR İŞ BİRLİĞİ OLACAK GİBİ GÖRÜNÜYOR”

Akşener, “İYİ Parti büyüyor, cumhuriyet milletçe partisi düşmüyor, bunun için karşılık Deva ve istikbal Partileri var, mutluluk Partisi kötü gitmiyor. Yarın tek iş birliği mevzubahis olacak benzeri görünüyor. Deva ve istikbal Partisi tertemiz kuruldu, tek yürüyüş içindeler. bunun benzeri baktığınız vakit Cumhur İttifakı adayının seçilmesi mümkün görünmüyor” dedi.

“CUMHURBAŞKANI ADAYI ne türlü BELİRLENECEK BİLMİYORUM”

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının nasıl belirleneceğini bilmediğini kaydeden Akşener, “31 Mart’a giderken Yalnızca cumhuriyet milletçe partisi ve İyi Parti’nin işbirliği oldu. 24 Haziran’da da, 31 Mart’ta da işbirliğiydi bizimki. O işbirliğinde biz kendimizi koruyarak, şu rengin tarifinde dahi değişik farklı davrandık. Bu sıhhatli olan. Şuna çözümümüz bizim başka, İyi Parti’nin, CHP’nin, başka siyasi partilerin çözümleri başka. bunun benzeri olunca, kırmadan, incitmeden rakibiz de aynı zamanda. İttifaklar zorunluluk. millet İttifak’ının Cumhurbaşkanı adayı nasıl belirlenecek bilmiyorum. Biz acele seçime hazırız” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir