AKP’li belediyeden ucuz un kuyruklarına önlem-haberi

Vatandaş, ahenk gösteren ücret krizle birlikte ardı arkası kesilmeyen zamlar hasebiyle geçinemez vaziyete geldi.

Alım gücü düşen ve ay sonunu getirebilmek amaciyla yoğun çaba harcayan vatandaşlar, pahali olmayan mahsul arayışına düştü.

UCUZ UN İÇİN METRELERCE uzunca KUYRUK OLUŞMUŞTU

Geçtiğimiz günlerde hububat ambarı denilen Konya’da AKP’li Çumra Belediyesi, TMO ile yapmış olduğu protokole güvenerek tek un fabrikasında 50 kilogram unu 200 liraya satışa sunmuştu.

Haberi alan vatandaşlar piyasada ücreti 400 liraya civarindan yükselen 50 kilogram unu 200 liradan satın alabilmek amaciyla sabahın acele saatlerinde un fabrikası önünde uzunca kuyruklar oluşturmuştu.

“ÇİFTÇİ KENDİ BUĞDAYINDAN ÜRETİLEN UNUN KUYRUĞUNDA”

Ucuz un kuyruklarını görüntüleyen İYİ Parti Çumra İl Başkanı  afet Gülşen vaziyete reaksiyon göstererek, “Şu vakit çiftçi kendisinin buğdayından üretilen unun kuyruğuna girmiş durumda. Buğday bitinceye civarindan satışlar ayni ritimde devam edecek. Bu da tek varlık kuyruğu işte. Ülkemizi bu vaziyete düşürenler utansın. Halkımız çok güç durumda. her biri nerede tek ucuzluk varsa onun arayışına düştü” açıklamasında bulunmuştu.

RANDEVUYLA pahali olmayan UN DÖNEMİ

Yaşanan gelişmelerin derhal peşinden AKP’li Çumra Belediyesi ucuzluk kuyruklarına önlem almak amaciyla enteresan tek yönteme başvurdu.

AKP’li belediye yasamsal medya hesabından yaptığı ilanda pahali olmayan un almak istek eden vatandaşların belediyenin resmi internet sitesi üzerinden Buluşma almalarını istedi.

Belediyeden yapılan ilanda şu ifadelere yer verildi:

* Çumra Belediyemizin TMO ile yapmış olduğu protokole güvenerek Alibeyhüyüğü Un Fabrikamızda Un satışına başlamıştık.

* Vatandaşlarımızdan gördüğümüz yoğun talepten dolayı hemşehrilerimizin dahada basit faydalanabilmesi amaciyla Alibeyhüyüğü Un Fabrikası ve Çumra Bardakçı mahallesi Gençlik Merkezi yanı Belediye Dükkanlarında satış noktaları oluşturduk.

* Un almak istek eden hemşehrilerimiz paylaşımdaki linkten oluşturulacak taleple un alımı gerçekleştirilebilirler.

KOTANIN DOLMASI NEDENİYLE Buluşma ALINAMIYOR

Belediyenin duyurusunun derhal peşinden Buluşma almak istek eden vatandaşlar ise kotanın dolması hasebiyle Buluşma alamadıklarını belirterek vaziyete reaksiyon gösterdi.

“TARIM MEMLKETİNDE ŞU vaziyete BAK”

AKP’li belediyenin yasamsal medya hesabından yaptığı duyurunun altına yorum yapan vatandaşlar şu notları düştü:

– Nasıl un veriyorlarsa kota hep dolu. Vereceksin madem Niçin kısıtlıyor belediye

– Belediyenin görevi un satmak mı? Düştüğümüz vaziyetten kurtaracak var olan şey herkesin işini tam yapması üretmesidir bence. Önceden yağ, tüp bilmem ne kuyruğu vardı yeğenim diyen dayılar özledi demek ki o günlere art gittik.

– tarım memleketinde şu vaziyete bak. Yazıktır günahtır. Utanma arlanmada yok

– Bundan 10 sene ardindan torunlarına “zamanında un kuyrukları vardı” diyecekler mi?

-Sıra nedense hiç açılmıyor bunun benzeri Buluşma sistemimi olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.