Ahmet Ağaoğlu’ndan “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” mesajı-haberi

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, ‘10 Kasım Atatürk’ü yâd Günü’ münasebeti ile yaptığı izahta şu sözlere yer verdi:

Cumhuriyetimizin kurucusu, ulusal mücadelemizin önderi, eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 83. seneninde rahmetle, şükranla ve saygıyla anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kendisini milletine adamış, bağımsızlık ve özgürlük yolunda karşısına çıkan bütün güçlüklere direnmiş, hayatına sığdırdığı hatri sayilir büyüklükte başarılarla başka milletlere dahi misal olmuş, milletimizin her alanda yücelmesi amaciyla Senemeden çaba göstermiş tek liderdir.

Bugün bizlere düşen en hatri sayilir büyüklükte görev; Atatürk’ün “Benim naçiz vücudum tek vakit elbet toprak olacaktır, ama T.C. ilelebet payidar kalacaktır.” sözü ile vatanımıza ve bayrağımıza her vakitkinden dahada çok sahip çıkarak, onun bizlere kalıtı var olan Cumhuriyet’imizi ileriye taşıyıp, muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak amaciyla var gücümüzle çalışmaktır.

10 Kasım tarihinin Türk Milleti amaciyla önemi, Yalnızca Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü yâd bugünü değildir. bu erken aynı zamanda Atatürk’ün T.C. amaciyla çizdiği idealleri gerçekleştirme ile alakalı yollar alma günüdür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonu, onun eserlerinde ve geleceğe baz alinarak çok öngörüsünde yaşamaktadır.

Biz 10 Kasımlarda tek istikametten Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anarken; başka istikametten O’nun aydınlık yolundan azim ve kararlılıkla yürüdüğümüzü göstermek zorundayız. Asıl ödevimiz; devletimize, demokrasiye, tam bağımsızlığa, insan dogruluk ve özgürlüklerine sahip çıkmak olmalıdır.

Cumhuriyetimizin kurucusu, ulusal bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 83. sene dönümünde derin tek özlemle anarken, Trabzonspor takimi olarak Cumhuriyet’i dahada iyi tek geleceğe taşımak amaciyla elimizden geleni yapacağımızı vurgulamak istiyorum.

Sonsuz özleminle ilelebet izindeyiz.

Saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir