Adnan Polat döneminde İkinci Başkanlık yapan Işın Çelebi, seçimlerde aday olduğunu duyurdu-haberi

Galatasaray başkanlık seçimi heyecanı günden güne artıyor. 4. aday olarak bu erken Işın Çelebi de adaylığını açıkladı. Seçimin yapılacağı tarih Daha belli olmadı ama şimdiden nefesler tutuldu. Işın Çelebi, Adnan Polat döneminde 2. başkanlık yapmıştı.

IŞIN ÇELEBİ KİMDİR?

15 Ekim 1950 tarihinde Karaman’da doğdu.

Orta doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mühendislik Fakültesi Metalürji Bölümü’nden mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Metalürji Mühendisliği ve Siyasal veriler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nde çok lisans yaptı. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde “Ekonomi” alanında doktorasını tamamladı.

Devlet Planlama örgütü (DPT) İktisadi Planlama Dairesi Uzmanlığı, Grup Başkanlığı, METAŞ genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

29 Kasım 1987 (18. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde Anavatan Partisi (ANAP) İzmir mebus seçildi. Turgut Özal’ın kurmuş olduğu 46. Hükümet’te 30 Mart 1989 tarihinde yapılan bakanlar heyeti değişikliğinde hükümet Bakanı oldu. Yıldırım Akbulut’un 9 Kasım 1989 tarihinde kurmuş olduğu 47.Hükümet’te hükümet Bakanlığı görevi ayni ritimde devam ettirildi.

20 Ekim 1991 (19. Dönem) ve 24 Aralık 1995 (20. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde tekrar Anavatan Partisi (ANAP) İzmir mebus seçildi. Ahmet mutlu Yılmaz’ın 30 Haziran 1997 tarihinde kurmuş olduğu 55. Hükümet’te hükümet Bakanı olarak atandı.

18 Nisan 1999 (21. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde dördüncü kez Anavatan Partisi İzmir mebus seçildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir