Adıyamanlı esnafın çocuklar için başlattığı “göz hakkı reyonu” akıma dönüştü!-haberi

Adıyaman’da tek esnaf, Ramazan ayına hususi bütün şubelerinde “Çocuklar amaciyla fiyatsız göz hakkı reyonu” uygulaması başlattı. Uygulama kısa süre içinde Bir hayli şehirde yaygınlaşarak tek yardım seferberliğine dönüştü.

KISA SÜREDE İYİLİK HAREKETİNE DÖNÜŞTÜ

Bu seferberliğin parçası olmak istek eden Bir hayli işletme de şubelerinde “göz hakkı reyonu” oluşturdu. Çeşit tür meyveler göz hakkı reyonundaki yerini alırken, markete giren çocuklar da meyveler karşısında hatri sayilir büyüklükte mutluluk dolu olmak yaşadı. Kısa süre içinde tek iyilik hareketine dönüşen uygulama vatandaşlar tarafından da takdirle karşılandı.

MARKETLERLE asabi KALMADI

Yalnızca marketlerle sınırlı kalmayan “göz hakkı” uygulaması çarşı pazarda da yerini aldı. sektör yerleri ve sokaklarda Bir hayli Hayırsever ve gönüllü “İhtiyacı olanlar fiyatsız şekilde alabilir” pankartlı reyonlar oluşturdu.

VATANDAŞLAR SÜREKLİLİĞİNDEN YANA

Çeşit tür meyve ve sebze gereksinim sahiplerinin kullanımına sunulurken, vatandaşlar uygulamanın Yalnızca Ramazan ayı ile sınırlı kalmayarak ayni ritimde devam ettirilmesi gerektiği görüşünü savunuyor.

Yayım tarihi
Yaşam olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir