Adı yasak aşk skandalına karışan İngiltere Sağlık Bakanı Hancock istifa etti-haberi

Sağlık Bakanı Matt Hancock’un danışmanıyla fotoğrafının yayınlanması Londra’nın gündemine oturdu. 15 yıllık eşini evli olan danışmanıyla aldatan Hancock, görüntülerin ardından kamuoyundaki baskılara dayanamayarak istifa etti.

“AİLEMDEN ÖZÜR DİLİYORUM”

Hancock, Başbakan Boris Johnson’a gönderdiği istifa mektubunda, özel hayatının, dikkatleri yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadeleden uzaklaştırmasının isteyeceği en son şey olduğunu belirtti. Salgınla mücadele kurallarına aykırı hareket ettiği için özür dileyen Hancock, “Ailemden ve sevdiklerimden onları bu duruma soktuğum için de özür dilerim” dedi.

Johnson da yazılı yanıtında, “Sadece salgınla mücadelede değil, Kovid-19’un ülkeyi vurmasından önce de başardıklarınızla gurur duyarak görevi bırakabilirsiniz.” diye yazdı.

ÜNİVERSİTEDEN BERİ ARKADAŞLARMIŞ

Kovid-19 salgınıyla mücadeleye ilişkin sık sık eleştirilen ve Başbakan Boris Johnsan ile atışmalarıyla günceme gelen İngiltere Sağlık Bakanı Hancock, bu sefer yasak aşk skandalı ile gündemde. İngiliz tabloid gazetesi The Sun, Hancock’ın üniversiteden beri arkadaş olduğu ve geçen sene yıllık 15 bin pound maaşla danışmanı olarak işe aldığı Gina Coladangelo ile öpüşürken fotoğraflarını yayınladı.

İKİSİ DE EVLİ

Haberde fotoğrafların 6 Mayıs 2021’de Hancock’ın ofisinde çekildiği belirtilirken, ikisinin de evli olduğu ve bakanın iki hafta önce kapalı alanlarda sosyal mesafe uyarısı yaptığı hatırlatıldı.

BAKANIN İFADESİ PES DEDİRTTİ

Olayın ortaya çıkmasının ardından kendini savunmaya çalışan Bakan Hanckok’un ifadesi ise şaşırttı. “Sosyal mesafe kurallarını ihlal ettiğimi kabul ediyorum.” diyen Hancock, insanları hayal kırıklığına uğrattığını ve bunun için çok üzgün olduğunu belirtti. Hancock’un sosyal mesafe üzerinden söylediği sözler büyük tepki çekti. Yapılan açıklama için “Özrü kabahatinden büyük” şeklinde yorumlar yapıldı.

Dünyanın konuştuğu skandal sonrası Hancock’un eşi Martha, haberi öğrenir öğrenmez evi terk etti.

Kaynak :haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir