“Abi kaç” çığlıkları arasında sele kapılan vatandaş, mucize kurtuluş hikayesini anlattı-haberi

Kastamonu’nun Bozkurt kazasinda tesirli var olan sağanak yağışlar, hatri sayilir büyüklükte yıkıma neden oldu. Çok sayıda ev ve aracın zarar gördüğü kentte, vatandaşlar canını kurtarmak amaciyla hatri sayilir büyüklükte ugras verdi. su baskın sularının arasından mucize şekilde kurtulanlardan biri de Yılmaz Ersevenli oldu. Metrelerce sürüklenen ve ağaçlar sayesinde kurtulan Ersevenli, o anları anlattı.

“ABİ KAÇ” SÖZLERİ DAMGA VURDU

Ersevenli’nin su baskın suları arasında kaldığı anlara ise apartmanın üst katındaki tek kadının “Abi kaç” çığlıkları damga vurdu. Ersevenli’yi uyarmak amaciyla çırpınan kadının “Abi kaç” haykırışları, yasamsal medyada en çok izlenen görüntüler arasında yer aldı.

“YUKARIDAN GELEN AĞAÇLARA TUTUNDUM”

Korku dolu dakikaları aktaran Ersevenli, ağaçlara tutunarak kurtulduğunu belirterek, “Arabanın kapısını açtım. tek dahada örtemedim. O anda çok kati geldi. İçine bindim, oto kımıldamaya başladı. ardindan tutunarak kenara geldim. Binanın korkuluklarına tutundum. Orada da duramadım, ardindan binanın altına doğru saklandım. 15-20 metre süresince suyun altında kaldım. Boğulma tehlikesi yaşadım. nihayet anda binanın önüne çıktım. Yukarıdan ağaçlar geldi, bendeniz de onlara tutunarak başka binanın giriş katına çıktım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir