Abdullah Avcı: Tribünde kim varsa her ses duyuluyor, örnek olmamız lazım-haberi

Süper Lig’in 41. haftasında İttifak Holding Konyaspor ile deplasmanda 1-1 berabere var olan Trabzonspor’un teknik patronu Abdullah Avcı, maçların seyircisiz oynanmasından dolayı bütün seslerin ekranlarda izleyenlere de yansıdığını belirterek, dahada titiz olunması gerektiğini söyledi. Avcı, mücadelenin derhal peşinden düzen eden medya toplantısında, Konyaspor’un ligin çıkış yapan takımlarından biri olduğunu belirtti.

Oyuna çok iyi başladıklarını ve evvel 20 dakika bunu sürdürdüklerini laf eden Avcı, şunları kaydetti:

“Kırmızı kart gördük. O anda reaksiyon vermiştim ama dönem arası baktığımda ortada hakem haklıymış ve dönem arasında hakemden özür diledim. İlk yarı yüzde 70’lere yakın topla oynayıp bütün organizasyonlarımızı doğru gerçekleştirdik. İkinci yarıda rakip organizasyon farklığı yaptı. Bizim sayısal yoksun olmamızdan dolayı üstümüze çok gelmeye başladılar. Oyun içinde tek formasyon değişikliğiyle 4-3-2 benzeri tek vaziyete döndük. Orada da duran toptan tek gol bulduk. Sonrasında Konyaspor kıyı ortalarla üzerimize gelerek tek gol buldu ve oyun 1-1 sonuçlandı.”

İki takımın da hiçbir iddiasının olmadığını belirten Avcı, “Biz yukarıya çıkamıyoruz veyahut aşağı inemiyoruz. Şunu da belirtmek isterim ki dahada saygılı olmamız lazım. mücadeleler seyircisiz oynanıyor. derhal hemen 15 aydır her biri bizi evinde seyrediyor. Tribünde kim varsa her ses duyuluyor, misal olmamız lazım. tek mücadele kazanılır veyahut kaybedilir ama hayat ayni ritimde devam ediyor. İşte o nedenle konuştuklarımız, ağzımızdan çıkan sözler bütün personelin ve çalışanların doğru misal olması lazım.” diye konuştu.

Avcı, 10 kişi kalmalarına karşın oyuncularının 75 dakika süresince çok iyi ugras ettiğini dile getirdi.

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir