AB’den devrim gibi karar! Benzinli ve dizel araçların satışı yasaklanacak-haberi

Avrupa Komisyonu’ndan çarşamba bugünü yapılan açıklamada, oto endüstrisinin tertemiz otomobillerin vasati emisyonlarını 2030 seneye civarindan yüzde 55 oranında azaltmasını koşul koşmak istenildiği belirtildi. tertemiz 2030 hedefi, Yalnızca Aralık 2018’de için tertemiz arabalardan kaynaklanan emisyonları yüzde 37,5 oranında azaltma istikametindeki var su hedefinden mühim tek sıçrama olacak.

İKLİM NÖTR KITA

Önerilen kaide değişiklikleri, Avrupa Birliği’ni 1990 seviyelerine mukayese et 2030 seneye civarindan sera gazı emisyonlarını asgari yüzde 55 azaltma hedefine doğru ilerletmeyi planlayan çok dahada hatri sayilir büyüklükte tek paketin parçası. Avrupa, 2050’de abuhava nötr var olan evvel kıta olmak istiyor.

CNN’in haberine göre Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen yaptığı açıklamada, “Fosil yakıt ekonomisi sınırlarına ulaştı. istikbal nesle sıhhatli tek gezegenin yanı sıra doğamıza zarar vermeyen iyi işler ve büyüme bırakmak istiyoruz.” dedi.

HER 60 KİLOMETREDE BİR OLACAK

Komisyon, elektrikli arabalara geçişi kolaylaştırmak amaciyla 27 su aza devletinin araç şarj kapasitesini genişletmesini gerektireceğini söyledi. anne otoyollarda her 60 kilometrede tek (37.3 mil) şarj noktaları kurulacagi bildirilen ve yakit ve motorin amaciyla minimum vergi oranı artırılacak.

Transport & Environment’ın yönetici direktörü William Todts, “Bu, oto endüstrisi amaciyla tek dönüm noktası ve sürücüler amaciyla iyi tek haber. tertemiz su kaideleri elektrikli arabaları demokratikleştirecek ve şarja hatri sayilir büyüklükte tek destek verecek” dedi.

MARKALAR DA ELEKTRİKLİDEN YANA

Audi ve Porsche benzeri markaların sahibi Volkswagen Salı bugünü yaptığı açıklamada, 2030 seneye civarindan satışlarının yüzde 50’sini elektrikli araçların oluşturmasını istediğini söyledi. 2040 seneye civarindan Avrupa’nın en hatri sayilir büyüklükte oto üreticisi, anne pazarlarında Yalnızca sıfır emisyonlu otomobiller satmayı planlıyor. Ford 2030 seneye civarindan Avrupa’da Yalnızca elektrikli binek araç satmayı tasarıladığını duyurdu. Renault, Volvo, BMW ve Mercedes-Benz sahibi Daimler üretimini artırmak amaciyla kendisinin programlarını belirlediler.

DEĞİŞİM HIZI ÖNEMLİ

Yine de Bir hayli oto üreticisinin, dünyanın en agresif amaçlari arasında bulunan su hedeflerine erişmek amaciyla tasarılarını hızlandırması gerekecek. 2030’da hibritler de dahil olmak üzere içten yanmalı motorlu otomobiller tarafından üretilen emisyonları dengelemek amaciyla oto üreticilerinin tek sürü elektrikli oto satması gerekecek.

Düzenleyiciler tarafından istek edilen değişim hızı, oto üreticileri amaciyla önemli. Zira elektrikli araçların araştırma ve geliştirmesini finanse etmek amaciyla benzinli ve dizel araç satışlarından elde edilen karı kullanmayı planlıyorlar.

AB kurallarının yürürlüğe girmesi yıllar alabilir. Planın, her aza devletin seçilmiş öncülerinin bu tür konuları tartıştığı su Parlamentosu ve su Konseyi’ndeki milletvekilleri tarafından okunması, değiştirilmesi ve onaylanması gerekiyor. İngiltere geçen yıl, 2030’dan bu yana tertemiz benzinli ve dizel oto satışlarını yasaklayacağını ve Bir takım tertemiz hibritlerin satışlarının 2035’e civarindan ayni ritimde devam edeceğini duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir