5 yıldızlı diye 20 bin TL ödeme yapıp rezervasyon yaptıkları otele gidince hayatlarının şokunu yaşadılar-haberi

Avukat Selçuk Yıldız eşi ve iki çocuğuyla birlikte tatil uygulamak istedi. Geçtiğimiz ağustos ayında internette bulduğu Alanya‘daki sözde 5 yıldızlı otele rezervasyon yaptı ama oraya gittiğinde otelin o vasıflarda olmadığını gördü. Avukat Yıldız, “Otel tabelalarında girişte yıldız yok ama bütün web arama motorlarında ve otelle alakalı yaptığımız yazışmalarda kendileri 5 yıldızlı olduğunu söylediler biz de bunun için güvenerek gittik” açıklamasında bulundu.

PARA İADESİ YAPMADILAR

Selçuk Yıldız parasının art iade edilmesini istek etti, onay görmeyince savcılığa gitti, hatali ilaninda bulundu. hakikat de o vakit alana çıktı. CNN TÜRK’ten Ceylan Sever’in haberine göre, 5 yıldızlı olduğu argüman edilen otelin aslında hiç yıldızı yoktu.

İLK ŞOKU tasima ARACINDA YAŞADILAR

Yıldız ailesi evvel şoku, evvel vakit tasima aracında yaşadı. İddiaya göre araç çok Daha önceki ve pisti. 20 bin liralık lüksten eser yoktu. İkinci şokuysa odalarına gittiklerinde yaşadılar. Aynı hijyen şoku oda da ayni ritimde devam etti. Yıldız, “Hiçbir hijyen şartına ve pandemi kaidelerine riayet edilmediğini gördük. Dolayısıyla biz ücretimizin iadesini istedik. Ücret iadesi yapmayacaklarını söylediler.” dedi.

3 YILDIZI VARMIŞ ONU DA KAYBETMİŞ

Oteli terk eden Yıldız ailesi evvel Tüketici Mahkemesi’ne başvurdu. derhal peşinden da Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı’na hatali ilaninda bulundu. tahkikat aşamasında Kültür Bakanlığı’ndan gelen yazıda otelin 5 yıldızlı olmadığı belirtildi. Önceden üç yıldızlı var olan otel şikayetler üstüne o yıldızlarını da kaybetmişti. Otel sahibi ile alakalı Türk Ticaret Kanunu’na muhalefet suçundan iki seneye civarindan mapus ve Parasal kazanç cezası istemiyle dava açıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir