49 yıl önceki uçak kazasında sağ kalan yolcu: Hayatta kalmak için arkadaşlarımızın cesetlerini yedik-haberi

Şili ile Arjantin arasında bulunan And Dağları‘na 1972 seneninde çarpan uçaktan yasamda var olan 16 kişiden biri var olan José Luis ‘Coche’ Inciarte,72 hergün yasama kalma savaşını İngiliz medyasına anlattı.

SAĞ KALMAK İÇİN ARKADAŞLARININ CESETLERİNİ YEDİLER

Talihsiz kazada yasamda var olan Inciarte, arkadaşlarının etini yiyebilmek amaciyla hatri sayilir büyüklükte tek enerji ve zihin çabası harcadığını kaydederken, bu acının artık onla birlikte yaşamadığını ifade etti. “And Dağları ile alakalı elbette düşünüyorum. Unutmak mümkün değil ama artık bu durum hayatımın tek parçası değil” diyen Inciarte, “Bu üzüntü bu erken benimle yaşamıyor. yasamda kalmak istiyorsan başka seçenek yoktu. tek toplantı yaptık ve bunu yapıp yapmamayı tartıştık. Yapmamak ölmek mananına geliyordu ve her biri yemeye karar verdi.” dedi.

HAYATLARI FİLME mevzu OLDU

Inciarte’nin üzüntü hikayesi, 1993 yapımı Alive filminde anlatırken, Coche filmde anlatılanların tamamının doğru olduğunu kaydetti.

SADECE 16 KİŞİ KURTULDU

Jose ‘Coche’ Luis Inciarte üç Ekim 1972 seneninde Santiago’dan Montevideo’ya yolcu ettiği sırada sisle kaplı And Dağları’na çarpan Uruguay sema Kuvvetleri’nin 571 sefer sayılı uçakta bulunan 45 yolcudan biriydi. Amerikan futbol takımı Old Christians ile birlikte yolcu eden Inciarte kazada kurtulan 16 kişinin arasındaydı. İnciarte ve arkadaşları yasamda kalmak amaciyla can veren arkadaşlarını aş zorunda kaldı.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir