400 Triatlet Beylikdüzü'nde mücadele etti-haberi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul’un, ülkemiz Triatlon Federasyonu ve Beylikdüzü Belediyesi iş birliği ile düzen ettiği İstanbul Sprint Triatlonu, 400 sporcuyu Beylikdüzü Gürpınar Sahili’nde tek araya getirdi. 18-74 ıslak arası sporcuların kıyasıya ugras ettiği etkinliğe katılarak bütün triatletleri kutlama eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, istikbal sene sporcularla birlikte yarışacağını belirtti. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul’un, ülkemiz Triatlon Federasyonu ve Beylikdüzü Belediyesi iş birliği ile düzen ettiği İstanbul Sprint Triatlonu’nda 400 sporcu kıyasıya yarıştı. Beylikdüzü Gürpınar Sahili’nde gerçekleşen etkinlikte sporcular; 750 metre yüzme, 20 kilometre bisiklet yarisi ve 5 kilometre koşu etaplarında ugras etti. 18 – 74 ıslak arası triatlon lisansına sahip sporcuların yarıştığı organizasyonda sprint triatlon branşında genel klasman kategorisinde kadınlarda Özge Uzun, erkeklerde ise Burak temiz birincilik ipini göğüsledi. Yarışların derhal peşinden gerçekleşen mükafat töreninde bütün ıslak gruplarındaki genel klasmanda dereceye giren sporculara kupa ve kazanç armağanı verildi.  

Çalık: Önümüzdeki sene birlikte yarışacağız 

Etkinlik alanında ugras eden bütün triatletleri kutlama eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Bu etkinlikte bizi yalnız bırakmayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Sahiden üst seviyede dayanıklılık istek eden tek sporla ilgileniyorsunuz. Sporcu arkadaşlarımızla hasbihal ederken bizleri de sporcu olarak aralarında görmek istediklerini söylediler. Önümüzdeki sene birlikte yarışacağız. ” ifadelerini kullandı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir