4 yaşındaki kızını yastıkla boğarak öldürmüştü! İddianamedeki “Hamilelik” detayı kahretti-haberi

İzmir’in Torbalı kazasinda geçtiğimiz sene 11 Haziran‘da alana gelen olayda 35 yaşında olan Betül Fitil, sinir krizi geçirmesinin derhal peşinden dört yaşında olan kızı Bahar E.’yi yastıkla boğarak öldürmüştü. hatri sayilir büyüklükte infial olusturan feci olayın derhal peşinden Betül Fitil ile alakalı ağırlaştırılmış müebbet mapus istemiyle dava açıldı.

OLAYIN ayrintilari İDDİANEMEYE YANSIDI

Dava hasebiyle hazırlanan iddianamede, olay esnasında ayrıldığı eşinden hamile var olan Betül Fitil’in, Gebeliğin sonlandırılması ile alakalı Daha önceki eşiyle kavga ettikten ardindan sinir krizi geçirdiği ve kızını öldürdüğü detayına yer verildi.

YÜZÜNÜ YASTIKLA KAPATTI

İddiaya göre, iki sene evvel eşinden boşanan üç bebek annesi Betül Fitil, konak kazasina bağlı Gültepe semtindeki evinde geçen 11 Haziran’da sinir krizi geçirdi. Bu sırada kızı dört yaşında olan Bahar E. ağlamaya başladı. Fitil, kızını susturmayı başaramayınca, yüzünü yastıkla kapattı. Havasız var olan Bahar E., bayıldı. Fitil, yakınlarını arayıp, yardım istedi. Vaziyetin bildirilmesi üstüne gelen sağlık ekiplerince Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan talihsiz çocuk, doktorların bütün müdahalesine karşın kurtarılamadı.

KOMŞULAR, ANNENİN İFADESİNİ YALANLADI

Anne Betül Fitil polise verdiği ifadesinde Haneye yüzlerinde maske olan, tanımadığı iki kişinin geldiğini ve kendisini darbettiğini, çocuğunu da öldürdüklerini aktardı. İfadesi alınan komşular, olayın olduğu gün içinde rastgele tek gürültü duymadıklarını, yabancı rastgele tek tanesini de görmediklerini söyledi.

ANNENİN ÇELİŞKİLERİNDEN ŞÜPHELENİLDİ

Anne Fitil’in ifadelerindeki çelişkilerden de şüphelenen polis, soruşturmayı derinleştirdi. Gözaltına alınan anne, polisteki sorgusunda olayı itiraf etti. Emniyetteki ifadesinin derhal peşinden adliyeye derhal sevk edilen Fitil, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENDİ

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla alakalı soruşturmasını tamamladı. İzmir 4’üncü Ağır karar Mahkemesi tarafından onay edilen iddianamede, Betül Fitil hakkında, ‘Kendini savunamayacak yakın akrabayı öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet istemiyle dava açıldı.

HAMİLELİĞİYLE İLGİLİ SİNİR KRİZİ GEÇİRMİŞ

İddianamede, Fitil’in, 2019 seneninde boşandığı Daha önceki eşi ve Bahar’ın babası Mert E.’den hamile olduğu, Gebeliğin sonlandırılması ile alakalı dövüş ettiği ve Mert E.’nin haneden gittikten ardindan sinir krizi geçirdiği belirtildi.

Kızı Bahar’ın yüzüne başörtüsü ile yastık bastırarak öldüren, dahada ardindan kendisine zarar verip, boğmaya çalıştığı, olayın derhal peşinden polise verdiği ifadede suçu hayali iki kişinin üstüne attığı ama dahada ardindan itiraf ettiği ifade edildi.

Ayrıca, Adli Tıp müessesesi 1’inci Adli Tıp İhtisas heyeti tarafından düzen eden raporda, Bahar’ın ağzının ve burnunun kapanmasına bağlı ‘mekanik asfiksi’ neticesi öldüğü vurgulandı.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Davut Can

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir