35 yıldır takım elbisesiyle tıraş ediyor-haberi

Berber Sinan Akbulut, 1970’li senelerde babasının işleri hasebiyle Elazığ’dan Bingöl’e göç etti.

1977 seneninde tek berberin yanında çıraklığa başlayan Akbulut, 1984 seneninde kendisinin işini kurmaya karar verdi.

USTASINDAN ETKİLENDİ

Mesleğe evvel başladığı senelerde ustasının ve müşterilerinin takım elbiseli olmasından etkilenen Akbulut, takım elbiseyi mesleğinin dayanilmaz tek parçası haline getirdi.

Yıllardır her vakit değişik takım elbise ve kravat ile müşterilerini karşılayan Akbulut, çevredeki esnafa da misal oluyor. Müşterileri ise Akbulut’un bu tutumundan memnuniyet duyuyor.

“ESNAFIN TEMİZ OLMASI LAZIM”

Mesleğini yaptığı sürece takım elbise giymeye ayni ritimde devam edeceğini söyleyen Akbulut, “1977’den beri bu işi yapıyorum. İşimi severek yapıyorum. 1984’ten ardindan kendisinin iş yerimi açtım. İki evladım var ve onları da yetiştirmeye çalıştım, iyi de birer ehil ettim. Evlatlarımla çalışıyorum. erken 07.00’de iş yerimi açıyorum 21.00’de kapattığım vakit Haneye gidiyorum ve tertipli tek şekilde yatıyorum. erken kalktığımda tekrar takım giysimi giyiyorum. Ustalarım temiz giyiniyordu, gelen müşteriler de şık giyinenlerdi. Bu takım elbiseyi de o vakit onlara özenerek giymeye başladım. Her vakit değişiyorum, gelen müşterim de gayet hoşnut kalıyor. Severek geliyorlar. Çoğu da soruyor Sinan abi ne iş yapıyorsun diye? bendeniz esnafım, esnafın da temiz olması lazım diyorum. Bu şekilde işime ayni ritimde devam ediyorum” dedi.

“DEVLET MEMURU GİBİ…”

15 senedir Sinan ustanın yanında tıraş olduğunu söyleyen Nurettin Bakıman ise, “Devlet memuru benzeri takım elbiseli, kravatlı, işine sadık olduğu amaciyla ona tıraş olmayı seçenek ediyorum. hemide işinde çok titiz ayni vakitte da severek yapıyor” diye konuştu. (İHA)

57 senelik eşine gün içinde 100 kez 'Seni seviyorum' diyor İlginizi Çekebilir 57 senelik eşine gün içinde 100 kez ‘Seni seviyorum’ diyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.