3 yıllık firarın ardından Türkiye’ye getirilen “Tosuncuk”un dolandırıcılık serüveni, Bursa’daki bodrum katında başlamış-haberi

Çiftlik Bank üzerinden 77 bin kişiden 500 milyon Lira vurgun yaparak vatan dışına kaçan “Tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın, teslim olacağına baz alinarak açıklamasının derhal peşinden Bir gün evvel akşam saatlerinde gerçekleştirilen operasyonla Türkiye’ye getirildi. Aydın’ın, Bursa’da tek bodrum katta başlayan Çiftlik Bank macerası, üç senelik firarın derhal peşinden Bir gün evvel sona erdi.

BÜTÜN tasarılar BODRUM KATINDAKİ DAİREDE YAPILDI

Mehmet Aydın Çiftlik Bank’ı, Bursa’nın Osmangazi ilçesindeki tek evin bodrum katında kurdu. bütün yazılımlar ve teknik detaylar bu hanede planlandı. Sonradan Tosuncuk isimiyle anılacak var olan Mehmet Aydın, tek milyardan çok kazanç topladığı dolandırıcılık sürecini, burada 2016’nın ağustos ayında başlattı. minik tek karargâh benzeri kullandığı haneden devasa tek finansal çarka dönüşecek yapıyı derhal sevk ve yönetim etti.

GARSONLUK YAPIYORDU

Hürriyet’ten Musa Kesler’in haberine göre; Mehmet Aydın bu dönemde hemide garsonluk yapıyor ayni vakitte da tekrar kendisinin kurduğu tek argüman sitesiyle meşgul oluyordu. Eşi Sıla Aydın’ın savcıya anlattığına göre, Parasal vaziyeti iyi değildi. Çiftlik Bank sistemini kurduktan kısa tek vakit ardindan paralar akmaya başladı. Aydın’ın bu hanede altyapısını kurduğu sisteme evvel parayı 16 yaşında olan tek bebek yatırdı. Çiftlik Bank’a evvel gelen bu kazanç dört bin liraydı. dahada ardindan gelen paralar, kısa müddette hergün 30 bin liraya civarindan yükseldi.

EVE GETİRDİĞİ RAKİBİNDEN zorlukla program ŞİFRELERİ ALMIŞ

Paralar direk Mehmet Aydın’ın kişisel hesabına geliyordu. İlk başlarda gelen kazanç günübirlik harcanıyordu. Sonra, bu çarkın çok iyi döndüğü anlaşılınca sisteme dahada da yatırımlar yapıldı ve teknik altyapı iyice güçlendirildi. tertemiz açılımlarla dahada geniş kitlelere ulaşıldı. Mehmet Aydın, ailesiyle kaldığı bu hanesi başlarda ofis benzeri kullanıyordu. izdivaç ettikten ardindan kendisinin evine taşındı. derhal peşinden da tek ofis tuttu. Ama işleri dahada da büyüyene civarindan bu Haneye gelip gitmeye ayni ritimde devam etti. Komşuları onu ‘sessiz, sakin, kendisinin halinde’ biri olarak hatırlıyor. ama hakkındaki evvel davalardan biri, zorlukla bu Haneye getirdiği tek rakibinden zorlukla yazılım şifreleri almasına ilişkin.

“ANNESİ EVİ BOŞALTTI”

Bir komşusu “Sık sık istikbal giderdi annesini görmek için” diyor. Çiftlik Bank olayları gündeme gelince bu ev satılmış ve anne adayi de başka tek yere taşınmış. Komşuları Aydın’ın annesinin nereye taşındığını bilmiyor.

HER ŞEYİ BU hanede PLANLAMIŞ

Aydın’ın Osmangazi ilçesindeki tek mahallede bulunan evin sokağı, dışarıdan göçle gelenlerle dolu. Bodrum kattaki 80 metrekarelik evin kaldırıma bakanimiz Yalnızca tek penceresi var. Güneş ışığını gören tek nokta da burası.

DÜN AKŞAM TÜRKİYE’YE GETİRİLDİ

Brezilya, 40 bugünü bulan art iade prosedürü adina Türkiye’nin üç önerisinden biri var olan “Tutuklamadan sınır dışı prosedürüyle bize teslim edin” önerinini onay etti. Aydın’ı Ankara’dan giden üç kişilik ekibe teslim etti. Mehmet Aydın’ın getirildiği Brezilya Sao Paulo’dan havalanan Türk sema Yolları’na (THY) ait TK-0016 sefer sayılı tayyare Bir gün evvel gece saat 22.05’te İstanbul Havalimanı’na indi.

4 GÜN GÖZALTISÜRESİ VERİLDİ

Havalimanında bekleyen Mali Suçlarla ugras Şube Müdürlüğü ekipleri, Aydın’ı hakkındaki tahkikat ve dava kapsamında uçakta gözaltına aldı. Uçaktan elleri önden kelepçeli indirilen Aydın, havalimanındaki Adli Tabiplik’te sağlık kontrolünden geçirildi. derhal peşinden havalimanındaki Gaziosmanpaşa Adliyesi ek hizmet binasına, buradan da sorgulanacağı Mali Suçlarla ugras Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın dört vakit gözaltı süresi verdiği Aydın, Mali Şube’de sorgulandıktan ardindan savcılığa derhal sevk edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir