3 çocuğunu canice öldüren anneye 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi-haberi

Adana 9. Ağır karar Mahkemesi’ndeki duruşmaya “Çocuklarını kasten öldürme” suçundan üç kez ağırlaştırılmış mapus istemiyle yargılanan Selma C, cezaevinden Ses ve görsel Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Selma C’nin eşi Cabbar C’nin katılmadığı duruşmada tarafların avukatları ile Aile ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı avukatı hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısı, esas hakkındaki mütalaasını tekrarlayarak, sanığın “Çocuklarını kasten öldürme” suçundan üç sefer ağırlaştırılmış müebbet mapus cezası ile cezalandırılmasını istedi. Mahkeme Başkanı, dava ile alakalı araştırılacak başka husus olmaması hasebiyle taraflara nihayet savunmalarını sordu.

“KEYFİ OLARAK YAPMADIM”

Eşi ve eşinin ailesi tarafından sistematik olarak eziyete ve eziyete maruz kaldığı amaciyla psikolojisinin bozulduğunu öne süre gelen Selma C, “Eşimi, bana uyguladığı şiddet hasebiyle jandarmaya şikayet ettim. ama dahada ardindan çocuklarımı elimden alırlar, yuvam bozulur diye şikayetimi art aldım. Çok pişmanım. İntihar etmek istedim. Keşke çocuklarımın adina bendeniz ölseydim. Yaşadıklarımdan dolayı yaptım, yaşadıklarımı kaldıramadım, keyfi olarak yapmadım. Sahiden isteyerek çocuklarımı öldürmedim. bendeniz çocuklarını öldürecek biri değilim. bendeniz cani anne adayi değilim.” dedi.

CEZASINDA İNDİRİM YAPILMADI

Sanığın eşi Cabbar C’nin avukatı da sanığın çocuklarını ıslak sırasına göre öldürdüğünü ve cinayetleri tasarladığını belirtti. Sanığın avukatı ise müvekkilinin  us sıhhatinin incelenmesi amaciyla tekrar rapor alınmasını istek etti. maznun avukatının istegini reddeden mahkeme heyeti, maznun Selma C’yi üç çocuğunu öldürmek suçundan üç sefer ağırlaştırılmış mapus cezasına cezali etti. Verilen mapus cezasında indirim yapılmadı.

İNTİHAR GİRİŞİMİNDE BULUNMUŞTU

Yüreğir kazasina bağlı Geçitli Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşayan Selma C, 21 Ekim 2018’de, düğüne gitme sebebinden kayınbabası ile tartışması ve eşinin de kayınbabasına destek çıkması üstüne pencereleri kapatıp kapıları kilitleyerek evin koridorunda sırasıyla üç yaşında olan erkek çocuğu Mahmut, 7 yaşında olan kızı Semanur ve 9 yaşında olan Mehmet Emin’i bıçakla öldürmüş, derhal peşinden da bileklerini keserek intihar girişiminde bulunmuştu.

Kaynak: Anadolu ajansı / Neşet Karadağ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir