21 bin liralık masraf yapıp muhtarlık seçimlerini kaybedince, kazdığı mezarların fiyatına zam yaptı-haberi

Sürmene ilçesindeki Yeniay Mahallesi’nde yaşayan ve kabir kazıcısı olarak çalışan Şerafettin Civelek (61), semt muhtarlığı amaciyla adaylığını koydu. Muhtar olabilmek amaciyla otomobilini satan ve 21 bin Lira değerinde gider yapan Civelek, aldığı bisiklet yarisi ile kapı kapı dolaşarak seçmenin gönlünü kazanabilmek amaciyla çiçek dağıttı. Sandıkta iki sefer çok az farkla rakibine yenilen Civelek, otomobilini kaybetse de seçimde aldığı bisikletinden vazgeçmedi.

HAYATINA ÇİÇEKLİ BİSİKLETİYLE ayni ritimde devam EDİYOR

Elde var olan çiçekleri ile bisikletini giydiren Civelek, hayatını çiçekli bisikletiyle ayni ritimde devam etmeye karar verdi. tek sonraki seçimlerde tekrar aday olmayı planlayan Civelek, yolda karşılaştığı semt sakinlerine çiçek vermeyi ihmal etmiyor. mahallede çiçekli bisikletiyle alaka çeken Civelek, muhtarlık seçimini kazanana civarindan aday olacağını ifade ederek, kazanması vaziyetinde kabirleri fiyatsız kazacağını söyledi.

“KAZANANA civarindan ADAYLIĞIMI KOYACAĞIM”

Yaklaşık 10 senedir kabir kazıcılığı yaptığını kaydeden Civelek, “İki asama muhtar azalığı yaptım. ardindan aday olmaya karar verdim. İki asama kaybedince arabamı da sattım bisiklet yarisi aldım. Bisikletimi süsledim millete çiçek dağıtacağım dedim. Muhtarlık seçimlerinde bütün haneleri tek tek gezdim. takriben 12 semt vardı hepsini tek tek gezdim. tekrar muhtarlık seçimlerine gireceğim. Kazanana civarindan adaylığımı koyacağım. aynı zamanda mezarcılık yapıyorum. seçenek vaadimde bana oy verenlerden kazanç almayacaktım. Bana yanlış yaptılar tek oy verip 8 oy kaybettirince bu kez onlardan da kazanç almaya başladım” dedi.

“BANA oy VERMEDİKLERİ İÇİN kabirlere ZAM YAPTIM”

Muhtarlık seçimini kazanana civarindan çiçek dağıtacağını belirten Civelek, “Muhtarlık seçimini kaybettim 21 bin Lira gider ettim. İki seçimi de kaybettiğim amaciyla aklıma bisiklet yarisi almak geldi vatandaşlara çiçek dağıtmaya başladım. Arabayı da kaybettim. Beni yolda görenler duruyor kendilerine çiçek takdim ediyorum. Her isteyene çiçek veriyorum. Yoldan giderken beni çeviriyorlar. Şimdi kabir kazıyorum. 10 seneden fazladır Sürmene-Of ilçeleri arası mezarcılık yapıyorum. Çiçek verdiklerim hemide seçmenlerim ayni vakitte da müşterilerim. Ölecek ki kazanç kazanacağım. Bana oy verenler de oldu, vermeyenler de oldu. Eşime her hafta tek çiçek alırım. Kazanana civarindan çiçek dağıtacağım. oto alamam gücüm kalmadı. Muhtar olursam kabirleri parasız kazacağım. Bana oy vermedikleri amaciyla kabirlere zam yaptım. 500 Lira idi bin TL’ye çıkardım” diye konuştu.

“ÇOK İYİ BİR İNSAN”

Mahalle sakinlerinden Ayhan Gürel, Şerafettin Civelek’e muhtar adaylığı döneminde destek verdiğinin altını çizerek, “Bu çok iyi tek insan. Bunun amaciyla seçimlerde iki bin Lira çiçek parası verdim, arabamla hususi gezdirdim” şeklinde konuştu.

Mesut uzunca ise, tek sonraki seçimlerde Şerafettin Civelek ile birlikte olacaklarını vurgulayarak, “Ben oy verdim. Muhtar adaylığını koydu ama kimden oy alıp alamayacağını bilemedi. tek dahaki seçimlere birlikte gireceğiz. Biz kendisine bunun benzeri alıştık netlikle çiçekle göreceğiz. seçenek kaybettikten ardindan kabir açmaya zam yapmasında da haklı. Parası olmayanların kabrini fiyatsız açıyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir