19 yaşındaki Asiye’nin öldürülmesinde çarpıcı detaylar-haberi

Esenler’de evvelki vakit Asiye Atalay’ın Daha önceki sevgilisi tarafından katledilmesiyle alakalı tertemiz detaylar alana çıktı. İddiaya göre, Asiye Atalay dahada 13 yaşında ortaokul öğrencisiyken Ümit Karakoyun’la tanıştı. İkilinin arkadaşlığı 2019 seneye civarindan aralıklarla ayni ritimde devam etti. Aralarında görüş ayrılıkları baş gösterince Asiye Atalay, 2,5 sene evvel kurtulmaya çalıştığı Karakoyun’la hatri sayilir büyüklükte meseleler yaşadı. Şiddete varan olaylardan Atalay’ın serisinin de haberi oldu. Bunun üstüne Asiye Atalay ve ailesi Ümit Karakoyun ile alakalı emniyete gittikçe şikayetçi oldu.

BEŞ AY ÖNCE TAHLİYE EDİLDİ

Polisin peşine düştüğü Karakoyun bu dönemde değişik tek suçtan gözaltına alındı. Uyuşturucu hasebiyle yakalanan kuşkulu tutuklanarak cezaevine gönderildi. Atalay, takıntılı sevgilisinin yakalanmis olduğu amaciyla bu müddette huzurlu nefes aldı. ama Ümit Karakoyun, 5 ay evvel tahliye edildi. tekrar toy kızın peşine düşen Ümit Karakoyun, iki vakit evvel Turgutreis Mahallesi’nde Asiye Atalay’ın karşısına tekrar çıktı.

VURARAK KAÇTI

Edinilen bilgilere göre, Asiye Atalay, mahalleden arkadaşlarıyla tek komşusunun evine gitmişti. Gece yarısı hanelerine dönmek üzere arkadaşlarıyla dışarı çıktılar. Bu sırada Ümit Karakoyun onu bekliyordu. toy kıza yaklaşan Karakoyun Silahını çıkararak “Biraz konuşalım, Silahım sende kalsın” dedi. toy kız silahı almak istemedi. Karakoyun bunun üstüne Silahını toy kızın çantasına koymak istedi. münakaşa yaşandı. İddiaya göre ikili tek vakit tartışarak konuşurken, Silahını alan Karakoyun Daha önceki kzı arkadaşı Asiye Atalay’ı vurarak olay yerinden kaçtı.

KAZAYLA OLDU!

Daha bebek yaşta tanıştığı Daha önceki arkadaşı tarafından göğsünden ve boynundan vurulan Asiye Atalay hayatını kaybederken, saldırgan Arnavutköy’de saklandığı hanede silahıyla yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet ofis Amirliği ekiplerince emniyette sorgulanan şüphelinin ifadesinde olayın “kaza” ile olduğunu söylediği öğrenildi.

Karakoyun’un ifadesinde  “Asiye’yle 7 senedir tanışıyorum. olay akşamı yasamsal medyada, arkadaşlarıyla canlı yayındaydı. Kıyafetleri ve yazılanlar sebebinden krize girdim. Konuşmak amaciyla yanına gittim. Arkadaşlarıyla yürüyordu. Yanımda silahım vardı. Görenler polise söyler diye silahı Asiye’ye saglamak istedim. Almadı. dahada ardindan çantasına koymak istiyorken onay etmedi. Bu sırada silah kazayla ateş aldı” diyerek kendisini savunduğu belirtildi.

POLİS TESPİTİ ‘KAZA OLAMAZ’

Ümit Karakoyun’un talihsiz kaza iddiasının zabita tespitiyle örtüşmediği öğrenildi. Saldırganın kaçmaya çalışan Asiye Atalay’ı evvel göğsünden vurduğu, bunun için karşın can havliyle koşarak kurtulmaya çalışan toy kızı boynundan da vurduğu kaydedildi. toy kızın boynundan vurulduğu vakit görüntülere yansırken, göğsünden vurulduğu anın, kameraların görmediği tek noktada gerçekleştiği argüman edildi. Görgü tanıklarının da toy kızın saldırıdan arinmak amaciyla tek aracın etrafında koştuğunu söylediği belirtildi.

Emniyette işlemleri tamamlanan ve 16 hatali kaydı var olan kuşkulu adliyeye derhal sevk edildi. Hakimlik, Ümit Karakoyun’u ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklayarak cezaevine gönderdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.