17 günlük ‘tam kapanma’ seyahat bileti sitelerini yoğunluktan kilitledi-haberi

Otobüs ve uçak bileti satış platformu obilet.com’dan yapılan izaha göre, tam kapanma açıklamasının derhal peşinden vatandaşlar, perşembe akşamki kısıtlamalar başlamadan yolculuklarını uygulamak üzere yolcu bileti sitelerine akın etti.

yolcu kısıtlaması kararının açıklama ettiği evvel saniyelerde obilet.com internet sitesinde normalden dört kat çok ziyaretçi geldiği, izahı izleyen 5. dakikada ise bu oranın 7 kata çıktığı belirtildi.

BÜYÜK YOĞUNLUK YAŞANIYOR

Açıklamada görüşlerine yer verilen obilet.com Strateji ve müessesesel Gelişim Direktörü Sertaç Keleş, Bir hayli yolcu bileti sitesinin yoğunluğa dayanamayarak hizmet dışı kaldığını belirtti. Keleş, “Kapasitemizin çok olması sayesinde hemide web sitemiz, ayni vakitte da mobil uygulamamız kanalıyla yolculara kesintisiz hizmet vermeye ayni ritimde devam ediyoruz. özellikle çarşamba akşamına baz alinarak bilet satışlarında dahada şimdiden hatri sayilir büyüklükte yoğunluk yaşanıyor. Çağrı merkezimize gelen arama sayısı da pandemi öncesi dönemdeki en yoğun günlerin iki katı seviyesine erişmiş durumda. Biz de ekip olarak gece vardiyasındaki kapasitemizi hızlı tek şekilde artırarak çağrılara kısa süre içinde cevaplamaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

29 NİSAN’DAN ardindan karar YEMEMEK İÇİN BU ŞARTLARA DİKKAT

Keleş Ayrı olarak 29 Nisan sonrasındaki dönemde yolcu desturu alabilecek vaziyette var olan vatandaşların terminallere gidiş-dönüşlerde sokağa çıkma yasakları hasebiyle karar almamaları amaciyla seyahatlere ait destur vesikalarının yanı sıra, biletlerinin ekran görüntüsünü, SMS mesajlarını veyahut onaylı e-postalarını yolcu öncesinde, yolcu esnasında ve yolcu sonrası ikametlerine giderken netlikle yanlarında bulundurmaları gerektiğini belirtti.

SEYAHAT İZİN BELGESİ ŞARTINI HATIRLATTI

Seyahat kısıtlamasında mecburi hallerde yolcu İzin Belgesi’nin Alo 199 ve e-Devlet üzerinden alınabileceğini ifade eden Keleş, şunları kaydetti:

“Kısıtlama döneminde yolcu yapılabilmesi amaciyla hususi destur dokümanı alan vatandaşlarımız uçak, otobüs ve hususi araçlarında yolcu edebilecekler. Vatandaşlarımıza, son dakika sefer farklık ve iptallerinden otomatik olarak haberdar edilmek, terminallere gidiş-dönüşlerde karar almamak amaciyla elektronik bilet kayıtlarını ibraz edebilmek ve fiziki teması minimuma indirmek emeliyle biletlerini online kanallardan almalarını öneriyoruz.”

Şehirler arası seyahatler 17 vakit süresince kısıtlandı

Şehirler arası seyahatler 17 vakit süresince kısıtlandı

Kaynak: Anadolu ajansı / Abdulkadir Günyol

Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir