14 sene önce kimliğini kaybetti, hayatı kabusa döndü! “Evden çok adliyede zaman geçiriyorum”-haberi

Kent merkezine 20 kilometre mesafedeki Sazlıpınar köyünde yaşayan dört bebek babası Hüseyin Bulut, 14 sene evvel yardım kömürü alabilmek amaciyla gittiği kuruluşta kimliğini kaybetti. Bulut’un adresine, tek vakit ardindan değişik illerden ile alakalı dava açıldığını değin mahkeme celbi gelmeye başladı. Parasal vaziyeti iyi olmadığı amaciyla Bulut, evvel başlarda olayla ilgilenemedi.

ADINA yüzlerce ŞİRKET AÇILARAK, KREDİLER ÇEKİLMİŞ

Hayatında tek kez İstanbul’a gittiğini ve iki vakit kaldıktan ardindan art döndüğünü belirten Hüseyin Bulut, “2007’den bu yana adıma İstanbul başta olmak, üzere Gaziantep, Konya, Bursa, Zonguldak benzeri Bir hayli ilden mahkeme kağıtları geldi. Güvenlik güçleri kimi haneden kimi tarlada çalışırken beni alarak mahkemelere götürdü. Adıma açılan şirketler, krediler kullanmış, şahıslardan borç almış. Bu benzeri işlemler hasebiyle 14 yıldır, 61 dava ile uğraşıyorum. tespit edecek aralıklarla bu sebeple 91 gün içinde cezaevinde kaldım. Artık gücüm kalmadı. Şeker hastalığı ile ugras ederken takriben iki sene evvel akciğer kanseri olduğumu öğrendim. Ne yazık ki Parasal vaziyetim perişan olduğu amaciyla rehabilitasyon olamıyorum. Adıma kurulan hayali şirketler hasebiyle devletimizden yardım da alamıyorum” diye konuştu.

HER AY DÜZENLİ OLARAK ÜÇ MAHKEMEYE GİDİYOR

Hakkında açılan davalar hasebiyle adliyelerde, ev ve hastaneden dahada çok vakit geçirdiğini kaydeden Hüseyin Bulut, “14 senedir her ay itinali olarak üç mahkemem oluyor. Avukat tutacak kazanç tek yana yollar parası bulamıyorum. Minibüsçüler sağ olsun artık tanıyorlar ve benden kazanç almıyorlar. Gidip davalara giriyorum. Bu işlerin ne vakit biteceğini ve huzura kavuşacağımı bilmiyorum. Devletimizden tek çözüm bekliyorum, artık yeter” dedi.

Hüseyin Bulut’un erkek çocuğu Serhat Bulut (29) ise yıllardır babasının davaları ile uğraştıklarını belirterek, “Babamın hayatı adliyede geçiyor. 61 ayrı dava dosyası vardı, şu vakit 14’ü ayni ritimde devam ediyor. hanemizde huzur da kalmadı ve hastalığını da rehabilitasyon ettiremiyoruz, Cumhurbaşkanımızdan yardım istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir