1 ton 650 kilogramlık dev kurbanlık görenleri şaşırtıyor-haberi

Kurban Bayramı’na az tek vakit kala satışa çıkarılan kurbanlıklar, alıcılarını aramaya başladı. Çorum‘da tek çiftlikte yetiştirilen ve tek ton 650 kilogram ağırlığına ulaşan ve “Buğra” isimi verilen dev kurbanlık, görenleri de Sanki kendisine hayran bırakıyor. 3.5 yaşında olan kurbanlığa hemide çiftlik sahibi ayni vakitte da çalışanları hususi olarak ilgilenerek bakımını yapıyor.

İşletme sahiplerinden Okan Bek, kurbanlığın simental ırkı ve 3.5 yaşında olduğunu belirterek, “Çiftliğe geldiğinde tek yaşındaydı. Bizim de ilgimizi çeken ağırbaşlı tek gelişme gösteren hayvandı” dedi.

ÇORUMLU BİR İŞ ADAMI ALDI

Ziraat mühendisi olduğunu ifade eden Bek, “Çiftliğimizde kendisinin yemimizi kendimiz yapıyoruz. Özel yemlerle ve hususi formüllerle beslediğimiz bu hayvan şu anda bin 650 kilo. Kurbanlığımızı Çorumlu tek iş adamımıza sattık. Özel tek yapısı ve ağırbaşlı gelişmesi var. Bu hayvanı herkesin görmesini istedik. Bizim çiftliğimiz içinde iyi emeklerimizin karşılığını veren tek hayvan oldu. Alıcısına şimdiden hayırlı olsun. Kurbanı onay olsun” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı / Muhammed Muttalip Yalçın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir